مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 16 فروردین 1400

 سوال حقوقی - اثبات رابطه نامشروع زن با متن پیام ها و چت

همسر من با چندین نفر مذکر ارتباط نامشروع برقرار کرده ، پیج ها و متن پیام ها به دست آوردم ، آیا میشود رابطه نامشروع را ثابت کرد ؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 160

پاسخ - اثبات رابطه نامشروع از روی متن پیام و چت ها

همانطور که میدانید اثبات هر امری در محکمه نیازمند دلایلیست که مقام رسیدگی کننده را به یقین برساند. معمولا قاضی رسیدگی کننده است که با توجه به جمیع دلایل و مدارک ابرازی میزان اعتبار آن را مشخص نموده و بر مبنای آن رای مقتضی صادر میکند. البته مدارکی نیز وجود دارند که اعتبار آنان قطعی بوده و قاضی مکلف به تایید آنها و اصدار حکم بر مبنای انهاست. مانند اسناد رسمی. (مگر نسبت به آن ادعای جعل شود.) از سوی دیگر مدارکی وجود دارند که به موجب قانون معتبر نبوده و قاضی نمیتواند بر مبنای آن حکم صادر کند مثل شهادت شخص ولگرد.

در غیر موارد فوق تشخیص اعتبار مدارک با قاضی رسیدگی کننده میباشد.

اما در خصوص پیامکهای رد و بدل شده بین دو طرف نمیتوان حکم به وجود رابطه نامشروع میان دو طرف داد. 

چنانچه قرار باشد با چنین دلایلی افراد را محکوم کرد، هیچ یک از اشخاص در جامعه احساس امنیت نخواند کرد. بنابراین چنین مصالحی ایجاب میکند دلایلی که در دادگاه مورد استناد قرار میگیرند دلایل محکمی باشند. 

علاوه بر این اصل برائت از اصول مهم حقوق ایران میباشد که طبق آن اصل بر برائت اشخاص بوده و اثبات تخلف اشخاص نیازمند دلایل محکم و یقین آور میباشد.

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.