نمونه قراردادها

نمونه قراردادهای حقوقی تنظیم شده توسط وکلای متخصص قرارداد

متن قرارداد خرید و فروش خودرو، معامله خودرو
قرارداد خرید و فروش خودرو یا معامله خودرو نوعی قرارداد بیع محسوب می شود که طرفین از سر بی تجربگی و بی اطلاعی معامله خودرو را به نحوی منعقد می کنند که بعداً برایشان مشکل ساز می شود که به این جهت ضروری است ترجیحاً قبل از انجام هر نوع معامله و انعقاد قراردادی با یک وکیل متخصص معاملات و قراردادها مشورت شود.
یکشنبه، 08 دی 1398 - 15:12
نمونه قرارداد معاوضه
قرارداد معاوضه به قراردادی گفته می شود که دو عوض و دو مال عینی و معین با هم مبادله شده و ارزش های نزدیک به هم و نسبتاً یکسان دارند.قرارداد معاوضه بسیار شبیه بیع یا خرید و فروش است ولی با آن یکی نیست و فرق مهم این دو ضرورت وجود ثمن در عقد بیع است.
یکشنبه، 08 دی 1398 - 14:16
متن قرارداد بیع یا خرید و فروش
قرارداد بیع یا همان قارداد خرید و فروش یکی از متداول ترین و فراگیرترین عقود و قراردادها در تمام دنیا و در تمام اعصار و زمان ها بوده است.خرید و فروش یا بیع به آن معنا است که کسی که در مقابل دادن پول،وجه نقد) مالی اخذ و ابتیاع و خریداری نماید.احکام و شرایط و مقررات و جزییات و حواشی عقد بیع آنقدر زیاد است که در مورد آن در سیستم حقوقی ایران و اسلام و غ...
یکشنبه، 08 دی 1398 - 13:13
متن قرارداد هبه و بخشش
قرارداد هبه یا بخشش به قراردادی مجانی گفته می شود که البته میتوان در آن عوض هم درج کرد ولی برخلاف عقود معاوضی مثل بیع و اجاره، وجود عوض شرط صحت عقد نیست در هر حال به این قرارداد در عرف بخشش هم گفته می شود و می تواند موضوع آن هرگونه مال و حتی دین باشد.به بخشش دین در اصطلاح قانونی ابراء گفته می شود.
یکشنبه، 08 دی 1398 - 11:36
متن یک قرارداد صلح
صلح از جمله عقود معاوضی و تملیکی و آزاد است در این قرارداد قانون گذار دست طرفین قرارداد را برای تعیین شروط و محتوای قرارداد باز گذاشته تا آنجا که به نظر می رسد با وجود ماهیت عقد صلح نیاز به تصریح ماده 10 قانون مدنی به قرارداد های آزاد و بی نام نبود.
یکشنبه، 08 دی 1398 - 11:14
نمونه ۱
عقد لازم: عقد لازم آن است که هیچ یک از طرفین معامله حق فسخ (انحلال ارادی) آن را نداشته باشد مگر در موارد معینه.
یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 17:53

جستجو

آرشیو زمانی

کلید واژه ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.