مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 24 اسفند 1400

 سوال حقوقی - مطالبه و استرداد وجه از وکیل

مدت یکسال هست که مبلغی به وکیل پرداخت کردم و وکالتنامه محضری به ایشان دادم ولی پرونده راکد ماند میخواستم بدونم میتوانم دعوای مطالبه وجه علیه وکیل طرح کنم و او را عزل نمایم. راهنمایی میخوام.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 792

 

پاسخ - مطالبه وجه و حق الوکاله از وکیل

  • از نحوه نگارش سوال شما بر می آید که وکیلی که انتخاب کرده اید وکیل دادگستری نیست چرا که به وکیل دادگستری لازم نیست در دفترخانه اسناد رسمی وکالت بدهید.
  • نکته عجیب اینکه حتی وکیل دادگستری که شغل او وکالت و نیابت گرفتن برای انجام کارهای اشخاص دیگر است، تمام دستمزد خود را اول کار نمی گیرد معلوم نیست چرا شما همه دستمزد یک شخص غیر وکیل دادگستری را همزمان با اعطای وکالت رسمی به وی داده اید .به هر حال شخصی که وکیل دادگستری نیست چون مسئولیت حرفه ای برای انجام امور محوله ندارد بهتر است دریافت دستمزد را محرکی برای پیگیری و دنبال نمودن موضوع باقی نگه داشت.  
  • ابتدا طی ابلاغ اظهارنامه ای به ایشان اعلام کنید.
  • با توجه به اینکه اقدامات لازمه توسط ایشان صورت نگرفته ایشان را از سمتشان عزل میکنید و مبلغ حق الوکاله را با توجه به اینکه موضوع وکالت صورت نپذیرفته است مطالبه مینمایید.
  • چنانچه وجه مورد نظر را در مهلتی که در اظهارنامه تعیین نموده اید دریافت نکردید، میتوانید اقدام به طرح شکایت حقوقی و مطالبه وجه خود از این طریق بنمایید.
  • البته لازم به ذکر است فردی که شما توصیف می کنید قطعا وکیل دادگستری نبوده چرا که اگر بود از شما در دفترخانه اسناد رسمی یا به تعبیر خودتان در محضر، وکالت نمی گرفت.وکالتنامه وکلای دادگستری در دفتر وکلا و نزد خود ایشان تنظیم می شود.ضمناً احتمال اینکه یک وکیل دادگستری پول بگیرد ولی کایر انجام ندهد بسیار بسیار کم است.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.