مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: یکشنبه 26 مرداد 1399

 سوال حقوقی - خیانت وکیل دادگستری

سلام
وکیلی را پس از مشاوره انتخاب نموده تا امور طلاق توافقی را انجام دهد.پس از صدور رای ایشان رای صادره را به من تحویل نداد و گفت که به دلیل انصراف زوجه بدون رضایت ایشان نمی شود برای گواهی اجرائیه گرفت.درصورتی که زوجه فقط از بخشیدن مهریه منصرف شده و حاظر به ادامه زندگی با من نبود . ایشان در لایحه تجدید نظر بجای انصراف از توافق من و وکلای پرونده را به تبانی متهم نموده بود.البته ادعا کذب بود و ایشان دو ماه پیش از این ادعا در دفترخانه با همراهی مادر خویش سند بذل مهریه با اسقاط حق رجوع و اسقاط حق مطالبه مجدد داده و وکالت بلاعزل در طلاق گرفته است . گواهی مذکور باطل نشد و تایید شد.هم زمان وکیل من پیشنهاد درخواست طلاق از جانب من را مطرح نمود و من هم به توصیه ایشان عمل نمودم . در قراردادی دیگر ایشان پرونده ای را در همان شهر و البته شعبه ای دیگر تشکیل داده و مرا در آن پرونده گمراه و سرگرم نمود.و پس از شش ماه با ادعای بلاتصدی بودن شعبه و نظر معاونت دادگستری از من درخواست استرداد پرونده را گرفت.سه ماه بعد اجرائیه از سوی اجرای احکام برای اینجانب برای محکومیت به پرداخت مهریه بذل شده صادر شد.واخوهی نمود م و اسناد بذل را ارائه نمودم.قاضی به دلیل اجرا نشدن گواهی طلاق توافقی سند بذل را بی اعتبار اعلام نموده و اینجانب را منصرف از طلاق اعلام نموده است.چگونه از وکیل متخلف در دادگستری شکایت کنم.حقوقی یا کیفری.نه فقط زنم را ازدست دادم که کلیه اموالم را هم توقیف نموده اند .

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 212

 

پاسخ  - خیانت و کم کاری وکیل دادگستری

  • آنچه شما توصیف کردید ذیل عنوان خیانت قرار نمی گیرد و عمل وکیل شما توام با سو نیت نبوده و جرم نیست.
  • شاید وکیل دادگستری شما دعوای شما را به خوبی مدیریت نکرده باشد ولی این اندازه از اقدامات و رفتار را نمی توان جرم دانست.
  • به نظر من این حتی تخلف انتظامی و حرفه ای هم نیست و شما به دلیل انصراف همسرتان در میانه راه طلاق توافقی هم بد شانسی آورده اید و هم اینکه با نظری که قاضی رسیدگی کننده به طلاق یکطرفه داشته (که البته صحیح به نظر نمی رسد) این نتیجه برای شما حاصل شده است.
  • شاید لازم بود وکیل با تجربه تری انتخاب می کردید اما در هر حال نمی توان یک وکیل جوان را به خاطر نداشتن تجربه و عدم آینده نگری مجازات کرد و اگر دنبال مقصر هستید به نظر من مقصر خود شمایید.

 

 

مطالب مرتبط با وکیل دادگستری :

1- عزل وکیل - تاثیر عزل - خبر عزل

2- لایحه جامع وکالت دادگستری

3- وکیل در یوسف آباد، فاطمی، میدان گلها

4- فواید داشتن وکیل در پرونده های حقوقی

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.