تاریخ انتشار: دوشنبه 21 مهر 1399
راه های طلاق توافقی

 راه های طلاق توافقی

در صورت تصمیم زن یا شوهر به طلاق، راه های مختلفی برای طی مسیر طلاق وجود دارد. طبیعتاً بهترین راه طلاق، توافق بر سر طلاق است که به اصطلاح طلاق توافقی گفته میشود. در صورتیکه زوجین توافقی بر سر طلاق نداشته باشند زوج یا زوجه خود به تنهایی دادخواست طلاق خود را تقدیم دادگاه خانواده مینمایند. توجه شود که زن برای طلاق لزوماً باید دلیل داشته باشند. ولی برای مرد محدودیتی نیست و به صرف تقاضای طلاق معمولاً محکمه این درخواست را می پذیرد. در ادامه تلاش میشود راههای مختلف طلاق توافقی به اطلاع مخاطبان گرامی برسد.علاوه بر راه های طلاق توافقی که در ادامه به آنها اشاره می شود در صورتی که زوجین با هم توافق نداشته باشند نیز روش هایی برای طلاق وجود دارد که توصیه می شود جهت اطلاع دقیق از بهترین راه طلاق توافقی یا طلاق یکطرفه حتما قبل از هر اقدامی با یک  وکیل متخصص مشورت نمایید.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 4664

 

 

راه های انجام طلاق توافقی 

1- برای انجام طلاق توافقی راه های مختلفی وجود دارد، ساده ترین راه این است که زوجین باهم بر سر کلیه حقوق و مسائل زوجیت توافق نموده و مراحل را طی کنند. 
2- حقوق ناشی از زوجیت که در طلاق توافقی باید تعیین تکلیف شود عبارتند از : مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزند، جهیزیه،ملاقات فرزند، هدایای مبادله شده بین زوجین در دوران زوجیت و سایر توافقات.
3- اطلاع از مراحل طلاق توافقی 
4- یکی دیگر از راه های انجام طلاق توافقی مراجعه زوجین به یک وکیل متخصص طلاق و دعاوی خانواده و وکالت دادن به وی برای پیگیری پروسه طلاق است. در این فرض در صورتیکه وکیل کار خود را خوب بلد باشد اصولا زوجین درگیر تشریفات طلاق توافقی نمی شوند. 
5- تماس با وکیل متخصص طلاق توافقی 
6- راه های طلاق توافقی در صورتیکه زوجین خارج از ایران سکونت داشته باشد عبارت است از اینکه هم می توانند برای انجام طلاق به دفتر اسلامی کشور محل سکونت خود برود و هم می تواند در سفارت یا کنسولگری یا دفتر حافظ منافع هر یک به یک وکیل در ایران وکالت دهند تا آن وکیل به نیابت و وکالت از آنها کار طلاق توافقی را انجام دهد. 
7- از نحوه و وکالت دادن به وکیل طلاق توافقی 
8- در حال حاضر به دلیل پیچیدگیهای انجام شده پروسه و تشریفات طلاق توافقی نسبتاً طولانی شده است و زوجین قبل از مراجعه به دادگاه باید در مراکز مشاوره بهزیستی و شورای حل اختلاف حضور یابند که این پروسه مجموعا ممکن است تا 3 ماه طول بکشد. 
9- با این وجود ما در دفتر وکالت دادگران حامی طلاق توافقی را با راههای که در احصار خود ماست، حدودا 20 روز کاری انجام می دهیم.
10- اطلاع از شرایط جدید طلاق توافقی
11- مدارک طلاق توافقی عبارتند از : اصل کارت ملی، اصل شناسنامه زوجین، اصل سند ازدواج، اصل تصمیم شورای حل اختلاف عدم امکان سازش، گواهی عدم بارداری، در صورتیکه وکیل داشته باشید وکالتنامه وکیل دادگستری.
12- اطلاع از مدارک طلاق توافقی
13- در هر حال توصیه می شود برای اجتناب و پرهیز از درگیری با تشریفات طلاق توافقی و انجام صحیح پروسه طلاق توافقی و نیز جهت مشورت با وکیل با تجربه در زمینه دعاوی خانواده و اطلاع از راههای انجام طلاق توافقی با دفتر وکالت ما در تماس و ارتباط باشید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط با طلاق توافقی : 

1- شرایط جدید طلاق توافقی 

2- مراحل طلاق توافقی 

3- حق طلاق زن، وکالت طلاق توافقی برای زوجه

4- چگونه وکیل خوب برای طلاق و دعاوی خانواده پیدا کنم؟​

5- چگونه یک وکیل خوب و مجرب برای طلاق و خانواده پیدا کنم؟

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.