تاریخ انتشار: شنبه 16 فروردین 1399
چگونه یک وکیل دادگستری خوب و با تجربه انتخاب کنیم؟

 چگونه یک وکیل دادگستری خوب و با تجربه انتخاب کنیم؟

در انتخاب وکیل دادگستری خوب و با تجربه باید اطمینان حاصل نمودکه وکیل مورد انتخاب ملزم با حرکت در مسیر اخلاق است. در واقع یک وکیل دادگستری با تجربه به جهت آگاهی از قوانین و مسیرهای قانونی می تواند کار موکل را به تعویق بیندازد و البته غالبا چنین است که وکیل دادگستری دانش خود را در مسیر سرعت بخشیدن و حصول نتیجه به کار میبندد و اکثر وکلاء دادگستری رعایت منافع و مصلحت موکل را وظیفه خود میدانند و به آن پایبند هستند . برای انتخاب وکیل دادگستری می توان از بین وکلای مختلف آن هایی را که به مسئله اشراف و آگاهی و تخصص بیشتری دارند انتخاب نمود.

امتیاز: Article Rating

انتخاب بهترین وکیل دادگستری، وکیل خوب در تهران


در انتخاب وکیل خوب، اینکه وکیل دادگستری از دانشگاه معتبر و در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری فارغ التحصیل شده باشد یک مزیت و برتری محسوب می شود اما کافی نیست و علاوه بر این تجربه و روش وکیل و مهارت و داشتن شم وکالت مهم است. در صورت عمل به توصیه های ما در این مطلب مختصر اطمینان داشته باشید که بهترین وکیل دادگستری را انتخاب خواهید کرد.

در انتخاب وکیل دادگستری خوب و با تجربه باید مقید بودن وی به اخلاق حرفه ای و رفتار عرفی و معقول را تشخیص داده و از آن اطمینان حاصل نمود. در واقع وکیل به جهت آگاهی از قوانین و مسیرهای قانونی می تواند کار موکل را به تعویق بیندازد و یا متقابلا به حصول نتیجه تسریع ببخشد. برای انتخاب وکیل دادگستری با تجربه می توان از بین وکلای مختلف آن هایی را که به مسئله اشراف و آگاهی و تخصص بیشتری دارند، انتخاب نمود. برای رسیدن به این هدف بهترین راه ملاقات  و مواجهه حضوری با وکیل است.هرگز با یک وکیل خارج دفتر وکالت یا در خیابان یا منزل قرار نگذارید !

در خصوص انتخاب وکیل خوب و با تجربه باید دانست؛ وکیل خوب صرفاً،  یک وکیل با سابقه نیست. چه بسا وکلای جوانی که آگاهی و دانش و ذکاوت و ارتباطات اجتماعی و کاری و حتی تجربه  آن ها از وکلای با سابقه بسیار بیشتر است.

از دیگر نکاتی که باید در انتخاب وکیل خوب و با تجربه  به آن ها توجه نمود، منصف بودن وکیل دادگستری، استفاده از تجربه کسانی که قبلاً به وکیل مراجعه نموده و نتیجه موفق گرفته اند، خصوصیات اخلاقی و حسن شهرت، معتمد بودن وکیل و مهارت کافی می باشد.

در خصوص انتخاب وکیل نباید به هرگونه تبلیغاتی که در این خصوص می شود اعتماد کرد، بلکه باید از سلامت حرفه ای و اخلاقی وکیل اطمینان حاصل نمود. کانون های وکلا در اکثر سخنرانی های خود به عدم مراجعه وکلا و هم چنین اشخاص حقیقی به مؤسسات حقوقی نامعتبر تأکید می کنند. در هر حال در تمامی کشورهای توسعه یافته دنیا از جمله امریکا، روز به روز بر اهمیت استفاده بیشتر از خدمات وکلا و مشاوران تأکید می شود.


مطالب مرتبط با وکیل دادگستری خوب: 

1- ويژگی های يک وكيل دادگستری خوب و موفق

2- وکیل در یوسف آباد، فاطمی، میدان گلها

3- فواید داشتن وکیل در پرونده های حقوقی

4- ضرورت مشاوره با وکیل دادگستری و مشاور حقوقی

5- انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری

6-  وکالت دادگستری | اختیارات وکیل دادگستری


 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.