تاریخ انتشار: پنجشنبه 04 اردیبهشت 1399
نمونه دادخواست طلاق توافقی - نمونه رای طلاق توافقی

 نمونه دادخواست طلاق توافقی - نمونه رای طلاق توافقی

در صورت توافق زن و شوهر به وقوع طلاق توافقی و توافق بر سر مهریه و نفقه و حضانت فرزندان، ملاقات فرزندان، جهیزیه و به طور کلی کلیه مسائل ناشی از زوجیت و نیز توافق بر اصل طلاق زوجین میتواند با مراجعه به وکیل متخصص طلاق توافقی پروسه طلاق توافقی را به سرعت پی گرفته و انجام بدهند.لازم به تأکید است در حال حاضر با اجباری شدن مشاوره و غربالگری قبل از طلاق توافقی انجام سریع آن کار مشکلی بوده و حتی از عهده هر وکیل خارج است. در صورت تمایل به انجام طلاق توافقی در سریعترین زمان ممکن و متصور با دفتر وکالت ما و وکلای متخصص طلاق توافقی تماس بگیرید.

امتیاز: Article Rating

نمونه رای و دادخواست طلاق توافقی 

دادخواست طلاق توافقی                   

خواهان : خانم مریم ................                                                                      

خوانده : آقای احمد .............

وکیل خواهان : مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری

تعیین خواسته و بهای آن :

درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی)

دلایل و منضمات :

دادخواست

1- رونوشت مصدق شناسنامه زوج و زوجه

2- رونوشت مصدق سند نکاحیه

3- وکالت نامه

شرح دادخواست                                               

ریاست محترم دادگاه خانواده تهران

با سلام

احتراما به استحضار عالی می رساند موکل از تاریخ 1382/11/23  به موجب سند رسمی نکاحیه به عقد دائم خوانده محترم درآمده است. متاسفانه به دلیل مشکلات به وجود آمده ادامه زندگی مشترک امکان پذیر نمی باشد. لذا از حضرتعالی صدور گواهی عدم امکان سازش ( طلاق توافقی ) مورد استدعاست.

 رای موفق طلاق توافقی دفتر وکالت دادگران

پرونده کلاسه  ................. شعبه 261 دادگاه عمومی مجتمع قضایی خانواده 2 ونک (تهران)  دادنامه شماره ...................

خواهان ها :

1- آقای احمد ..............به نشانی ...........................

2- خانم مریم .......... با وکالت آقای مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری به نشانی ...................

به تاریخ 91/12/5 در وقت مقرر شعبه 261 دادگاه عمومی تهران به تصدی امضاءکننده ذیل تشکیل است. طرفین حاضرند و متفقاً اظهار می دارند با حضور داوران جلسات سازش برقرار شد لیکن به علت شدت اختلافات سازشی در جهت ادامه زندگی مشترک میسر نبوده و راهی جز طلاق باقی نمانده است فلذا با توجه به توافقات حاصله به شرح ذیل تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش داریم.

رای دادگاه :

در خصوص دادخواست آقای ......... و خانم ............ با وکالت ............ مبنی بر صدور گواهی عدم امکان سازش به لحاظ توافق مشارالیها بر طلاق با عنایت به اینکه مساعی دادگاه بر ایجاد سازش فیمابین مثمرثمر واقع نگردید دادگاه قرار ارجاع امر به داوری صادر نمود که داوران منتخب زوجین نیز علیرغم سعی و تلاش خود موفق به رفع اختلافات و اصلاح ذات البین نگردیده نظریه داوری خود را کتبا به دادگاه ارائه نموده اند زوجین خود نیز اصرار بر طلاق داشته اند فلذا بر مبنای توافقات زوجین 1- وکیل زوجه کلیه مهریه مافی القباله زوجه را در قبال طلاق به زوج بذل نمود و زوج نیز متقابلا قبول بذل نمود 2- زوجه نسبت به نفقه معوقه و اجرت المثل و جهیزیه ادعایی ندارد 3- زوجین فاقد فرزند مشترک بوده و زوجه حسب گواهی پزشکی باردار نمی باشد 4- زوجین هیچگونه ادعایی نسبت به یکدیگر نخواهند داشت. علیهذا نظر به کلیه مراتب مذکوره مستندا به ماده واحده مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام راجع به اصلاح مقررات مربوط به طلاق و مادتین 1146 و 1144 قانون مدنی گواهی عدم امکان سازش زوجین را صادر و اعلام میدارد طرفین می توانند با مراجعه به یکی از محاضر رسمی طلاق و با ارائه این گواهی نسبت به ثبت و اجرای صیغه طلاق خلع اقدام نمایند و کلیه محاضر رسمی طلاق نیز ماذون در ثبت و اجرای صیغه طلاق به شرح مذکور می باشند. این رای حضوری بوده ظرف بیست روز قابل اعتراض در محاکم تجدیدنظر مرکز استان تهران می باش.

رئیس شعبه 261 دادگاه عمومی تهران

 

 

 

مطالب مرتبط با طلاق توافقی :

1- روش طلاق توافقی و نحوه انجام آن

2- مراحل عملی طلاق توافقی 

4- دلایل و موارد 9 گانه طلاق به درخواست زن

5- فهرست دعاوی خانوادگی، صلاحیت دادگاه خانواده

6- چگونه یک وکیل خوب و مجرب برای طلاق و خانواده پیدا کنم؟ 

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.