X
تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 شهریور 1398
وکالت در طلاق توافقی، وکالتنامه طلاق

 وکالت در طلاق توافقی، وکالتنامه طلاق

برای انجام طلاق توافقی چند روش وجود دارد. 1- زوجین با هم توافق نموده و با اتفاق در کلیه مراحل طلاق توافقی شرکت نمایند. 2- زن و شوهر (زوج و زوجه) هر یک برای خود وکیل دادگستری انتخاب نموده و انجام طلاق توافقی را به وکیل دادگستری متخصص طلاق توافقی خود بسپارند. 3- زوج به زوجه وکالت طلاق بدهد به نحوی که نیاز به حضور زوج در هیچ یک از مراحل نباشد در این فرض زوجه میتواند با وکالتی که دارد میتواند برای زوج یک وکیل دادگستری انتخاب نموده و به انتخاب آن وکیل مراحل طلاق را طی کند (در عرف به نوع سوم واگذاری حق طلاق یا گرفتن حق طلاق هم گفته میشود).

امتیاز: Article Rating

وکالت در طلاق توافقی (انجام طلاق توافقی با وکالتنامه و حق طلاق) 

قبل از انجام هر اقدامی برای طلاق توافقی لازم است با همسرتان در مورد همه مسایل زندگی مشترک به توافق برسید از جمله: مهریه - نفقه - اجرت المثل - حضانت فرزندان مشترک و ...

چنانچه تمایل دارید مراحل طلاق توافقی در بازه زمانی کوتاهتری انجام شود و یا تمایل ندارید شخصا در دادگاه حاضر شوید و یا این که فرصت پیگیری پرونده را ندارید، با گرفتن وکیل دادگستری باتجربه در امور خانواده، می توانید همه امور را به وکیل طلاق توافقی بسپرید که در این صورت نیازی به حضور شما در هیچ یک از مراحل نیست. وکیل به وکالت از شما دادخواست طلاق توافقی یا همان گواهی عدم امکان سازش را تنظیم کرده، در جلسه رسیدگی در دادگاه حضور می یابد، در جلسه مشاوره شرکت کرده و در نهایت در دفترخانه، طلاق را ثبت کرده و سند طلاق را دریافت می دارد.

نکته: توجه داشته باشید که در طلاق توافقی یک وکیل دادگستری نمی تواند وکالت هر دو طرف را بر عهده داشته باشد و نیاز به حضور دو وکیل هست؛ یک وکیل برای زوج و یک وکیل برای زوجه.

در صورتی که قصد دارید خودتان شخصا بدون گرفتن وکیل اقدام به طلاق توافقی نمایید باید به دفتر خدمات قضایی الکترونیک مراجعه نمایید و دادخواست طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) ثبت کنید.


جهت اطلاع از شرایط جدید طلاق توافقی و مراحل انجام آن اینجا کلیک کنید. 


جهت مشاهده یک نمونه دادخواست طلاق توافقی روی این لینک کلیک نمایید.


مطالعه مطالب مرتبط : 

1-طلاق توافقی، شرایط، مراحل، مدارک لازم

2- مراحل رسیدگی به دعوای طلاق توافقی

3-بهترین وکیل طلاق توافقی، رای طلاق توافقی

4-مشاوره اجباری قبل از طلاق توافقی


 


 

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.