X
رای و حکم دادگاه و قاضی در مورد طلاق توافقی

 رای و حکم دادگاه و قاضی در مورد طلاق توافقی

زن و شوهر به سه روش ممکن است برای طلاق اقدام کنند.طلاق به درخواست زوج، طلاق به درخواست زوجه، طلاق توافقی.در طلاق توافقی یا همان طلاق خلع زن و شوهر هر دو مایل به طلاق بوده و در مورد کلیه حقوق ناشی از زوجیت و حضانت فرزندان تصمیم گرفته و به دادگاه مراجعه میکنند و دادگاه بعد از بررسی، رای طلاق توافقی صادر می نماید.در حال حاضر با تشریفات که قوه قضائیه برای طلاق توافقی در نظر گرفته است (مشاوره طلاق یا همان غربالگری) طلاق توافقی کمی طولانی و پیچیده است و دیگر به راحتی و با سرعت نمی توان آن را انجام داد و حکم دادگاه خانواده در خصوص طلاق توافقی با کمی تأخیر نسبت به گذشته صادر می شود.با این وجود دفتر وکالت ما و وکلای متخصص طلاق و دعاوی خانوادگی ما به روشی که منحصر به خودمان است و از راه کاملا قانونی و بدون کوچکترین عدول از مقررات، طلاق توافقی را در سریعترین زمان ممکن و به بهترین کیفیت انجام می دهیم (حدوداً 20 روز کاری) و رای دادگاه خانواده با موضوع طلاق توافقی خیلی سریع صادر و اجرا می شود.توجه داشته باشید که به حکم طلاق توافقی و رای دادگاه در این خصوص گواهی عدم امکان سازش هم گفته می شود.

  |  
بازدید: 14394
  |  
امتیاز: Article Rating

 

شماره 1 - حکم دادگاه طلاق توافقی 

خواهان :  1- خانم .......... با وکالت .......... به نشانی .................

خوانده :   1- آقای ......... به نشانی ..................

خواسته:  گواهی عدم امکان سازش

گردشکار: خواهان دادخواستی به خواسته فوق و به طرفیت خوانده بالا تقدیم داشته که پس از ارجاع به این شعبه و ثبت به کلاسه فوق و جری تشریفات قانونی در وقت فوق العاده/مقرر دادگاه به تصدی امضاءکننده زیر تشکیل است و با توجه به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح زیر مبادرت به صدور رای می نماید:

رای دادگاه طلاق توافقی :

 در خصوص دعوی خانم ......... فرزند ......... با وکالت مسعود محمدی به طرفیت آقای .............فرزند ........... دایر به صدور گواهی عدم امکان سازش جهت طلاق توافقی به شرح دادخواست تقدیمی، دادگاه با عنایت به محتویات پرونده و فقدان ادله اثباتی دعوی به استناد ماده 1257 قانون مدنی حکم بر بطلان دعوی صادر و اعلام می نماید رای صادره حضوری ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در محاکم تجدیدنظر استان می باشد.

رئیس شعبه 278 دادگاه خانواده تهران

 

 

 

شماره 2- رای دادگاه طلاق توافقی 

تاریخ : 90/9/2                             شماره دادنامه : .................                            کلاسه پرونده : .................

شعبه : 202 دادگاه خانواده تهران

خواهان : خانم ........

خوانده : آقای .........

وکیل : مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری

خواسته : طلاق توافقی 

رای دادگاه طلاق توافقی :

در خصوص دعوی خانم ........... فرزند .......... با وکالت مسعود محمدی به طرفیت آقای .......... فرزند ........... با وکالت ............. به خواسته صدور گواهی عدم امکان سازش به منظور اجرای صیغه طلاق و ثبت آن در یکی از دفاتر رسمی به شرح دادخواست تقدیم و مستندات پیوست، دادگاه با توجه به محتویات پرونده، مستندات ابرازی، اقرار طرفین و سایر قرائن و امارات مندرج در پرونده بدوا رابطه زوجیت را محرز و مسلم دانسته با عنایت به اینکه طرفین اصرار به طلاق داشته و مساعی دادگاه و داوران و واحد مشاور، موثر در مقام واقع نشد. مستندا به ماده واحده قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت اجرای صیغه طلاق و ثبت آن در یکی از دفاتر رسمی با شرایط ذیل مبادرت به صدور گواهی عدم امکان سازش می نماید.

1- زوجه مهریه را در حق زوج بذل و زوج قبول بذل می نماید.

2- زوجه جهیزیه را ادعایی ندارد.

3- زوجه نفقه گذشته، حال و آینده را در حق زوج ادعایی ندارد.

4- زوجه اجرت المثل و نحله را در حق زوج ادعایی ندارد.

5- زوجه حسب گواهی پزشکی مورخ 90/9/1 باردار نمی باشد.

6- زوجه در خصوص سایر حقوق مالی ادعایی ندارد.

7- هزینه دفترخانه به عهده زوجین می باشد.

8- زوجین دارای فرزند مشترک نمی باشند.

9- نوع طلاق بائن و از نوع غیرمدخوله می باشد و احراز شرایط مطابق با عضو مجری طلاق می باشد، زوجه باکره می باشد.

اعتبار این گواهی سه ماه پس از تاریخ ابلاغ به طرفین می باشد. رای صادره حضوری و ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در دادگاه محترم تجدیدنظر مرکز استان تهران می باشد.

رئیس شعبه 202 دادگاه حقوقی تهران

 

 

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
3.64 از 5 (11 امتیاز)
اشتراک گذاری
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.