تاریخ انتشار: پنجشنبه 04 اردیبهشت 1399
روش طلاق توافقی

 روش طلاق توافقی

روش های مختلفی برای طلاق توافقی وجود دارد.طلاق توافقی یا طلاق خلع یا طلاق مبارات یا طلاق به درخواست هر دوی زوجین به نوعی از طلاق گفته می شود که با روش توافق بر سر حقوق ناشی از زناشویی و زندگی مشترک باشد.زوجین می توانند با مراجعه مستقیم به دادگاه یا اعطای اختیار به وکیل دادگستری پروسه طلاق توافقی را این روش به انجام برسانند.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 3005

 

 

روش های مختلف انجام طلاق توافقی

1- مهم ترین و متداول ترین روش انجام طلاق توافقی این است که زن و شوهر به اتفاق وارد پروسه طلاق توافقی شده و کل جریان طلاق توافقی را با یکدیگر انجام دهند و تا پایان مراحل هیچ اختلافی در خصوص حقوق و تکالیف ناشی از زندگی مشترک نداشته و بر سر کلیه امور توافق داشته باشند

2- روش دیگر طلاق توافقی این است که زن و شوهر با هم به یک دفتر وکالت مراجعه نموده و به دو وکیل از آن دفتر وکالت، وکالت دهند تا آن دو وکیل از طرف زوج و زوجه به مراجع ذیربط مراجعه نموده و پروسه طلاق را طی نمایند.

3- روش دیگر انجام طلاق توافقی این است که مرد خود مستقلاً به یک وکیل مراجعه نموده و زن نیز به وکیل مورد اعنماد و مورد انتخاب خود مراجعه نموده و وکالت بدهند بعد از آن وکلای زوج و زوجه با هم تماس میگیرند و در مورد روش انجام طلاق توافقی و شرایط ضمن آن توافق می کنند.

4- یکی دیگر از روش های طلاق توافقی این است که زوج به زوجه وکالت طلاق با اختیارات کامل بدهد و زوجه نیز با مراجعه به یک وکیل دادگستری و اعطای وکالت با واسطه از سوی زوج به وکیل دادگستری و با همراهی زوجه پروسه و تشریفات طلاق توافقی را پیش ببرند.

5- خیلی متداول نیست که زوجه برای طلاق توافقی به زوج وکالت بدهد هر چند که در صورت انجام و وجود این وکالت نامه به نظر می رسد باز هم بتوان طلاق را با روش توافقی انجام داد.

6- گاهی اوقات زوج در عقدنامه ازدواج به زوجه وکالت می دهد در این فرض هم اگر اختیارات اعطا شده به زوجه کافی باشد می توان طلاق را به روش نوافقی به انجام رسانید.

7- در پایان لازم به ذکر است دفتر وکالت ما به روش خود، طلاق توافقی را در کوتاه ترین زمان متصور و با کمترین درگیری زوجین (به عبارت بهتر بدون اینکه کوچکترین نیازی به دخالت و حضور زوجین در انجام پروسه و تشریفات باشد) به روش توافقی و با دستمزد منصفانه و منطقی به انجام می رساند.

8-  اطلاع از راه های طلاق توافقی 

9-  اطلاع از شرایط جدید طلاق توافقی 

10- اطلاع از مراحل انجام طلاق توافقی 

 

 

مطالب مرتبط با روش طلاق توافقی : 

1- وکیل خوب برای طلاق توافقی در تهران - ایران

2- شکایت الزام به تمکین وکیل دعاوی خانواده

3- چگونه یک وکیل خوب برای طلاق و خانواده پیدا کنم؟

4- مشاوره و غربالگری قبل از طلاق توافقی - مشاوره خانواده

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.