مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 24 تیر 1399

 سوال حقوقی - هک کردن حساب - جرایم اینترنتی - جرایم سایبری

سلام علیکم بنده ساکن بجنورد هستم حسابی دارم در بانک ملی که زیاد با آن کار نمی کردم و پیامکش هم فعال نبود توسط فردی هک شده بود و از حسابهای افراد دیگر به حساب من پول واریز می شد و از حساب من کارهای مختلف مانند خرید اینترنتی ، شارژ و انتقال به حسابهای دیگران و .... انجام می شد فردی که در ارومیه ساکن است و پولش به حساب من آمده بود شکایت کرده است چون حساب مال من است بنده متهمم و حسابم مسدود شده است من هم از اینجا شکایت نمودم و معلوم شده است که فرد اصلی در قم است و بنده تقصیری نداشته ام و من در ۹۹/۲/۶ تمامی مدارک شکایتم را به شعبه ارومیه فرستادم از طریق دفاتر خدمات قضایی بعد پیامکی آمد که پرونده شکایت از من به قم نیابت شده است و چند روز قبل نیابت را جواب داده اند و به همان شعبه بر گشته است در این بین هر زمان که من به سامانه ثنا قسمت اطلاع رسانی افراد حقیقی رجوع می کردم روند کار پرونده را می دیدم چند روز قبل پیامک آمد که شکایت من هم به همان شعبه ارجاع شده است از دیروز که به سامانه رجوع می کنم می گوید که به دستور شعبه اطلاع رسانی از سامانه متوقف شده است در بازدیدهای قبلی می گفت که ۹۹/۴/۳۱ وقت نظارت دارد سوال : ۱-علت اینکه شعبه اطلاع رسانی را متوقف نموده است چیست ؟چون بالاخره من یه طرف پرونده هستم ؟ ۲- آیا زمان رسیدگی را عوض می کنند ؟ ۳- اگر نیاز به حضور فیزیکی من باشد با توجه به دوری مسافت آیا به من ابلاغ می شود ؟ اگر حکمی صادر شود با توجه به اینکه اطلاع رسانی متوقف شده است چگونه به من ابلاغ می شود ؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 200

 

پاسخ - جرایم اینترنتی - جرایم سایبری

  • متاسفانه مشکلی که شما توصیف کردید اخیراً بسیار فراگیر شده و جرایمی به  این شکل زیاد رخ می دهد.به این جرایم اصطلاحاً جرایم اینترنتی یا رایانه ای گفته می شود.
  • لازم است در جریان دادرسی حاضر شده و دفاع نمایید در غیر اینصورت ممکن است حکم به ضرر شما صادر شده و علاوه بر اجبار و اصرار به استرداد و عودت وجوه مجبور به تحمل مجازات حبس و زندان هم بشوید.
  • توصیه می شود حتما در دادرسی حاضر شوید هر چند که شما مالی نبردده اید عدم دفاع می تواند برای شما خطرناک باشد.
  • متاسفانه بسیار دیده می شود قضات کم تجربه در شهرهای کوچک بدون اطلاع از واقعیت از امر یک راست سراغ صاحب حساب می روند بدون توجه به اینکه خود او می تواند قربانی یک جرم باشد.
  • اگر امکان حضور در جریان دادرسی این جرم اینترنتی را ندارید توصیه می شود موقتاً با ثبت نام در سامانه ثنا از طریق این سامانه لایحه دفاعیه و مدارک خود را برای شعبه رسیدگی کننده در شهر مقصد ارسال نمایید.

 

 

مطالب مرتبط با جرایم رایانه ای - سایبری

1- متن قانون جرایم رایانه ای

2- بررسی جرم نشر اكاذیب در قانون

3- بررسی ابعاد مختلف جرم افشای اسرار حرفه‌ای

4- جرایم در حکم کلاهبرداری، جرایم شبیه کلاهبرداری

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.