مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

 سوال حقوقی آیا اسکرین شات از تلگرام دلیل است

ایا با اسکرین شات که از کانال تلگرامی گرفتن (همانطور که در سوال پیش خدمتتون گفتم که نه به اسم کافی شاپ است و نه به اسم من می توانند اثبات کنند این کاره من بوده یا خیر ؟
بعد از مرحله بازپرسی اخر پرونده به کجا میره و چه مدت طول می کشه که من متوجه شم پرونده به کجا رفت؟
-بازپرس دفعه ی اخر که رفتم گفتن من یک دستوری دادم و پرونده را فرستادم منظور ایشان به کجا بوده ؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 744

پاسخ  

به طور کلی اسکرین شات و عکس از صفحه نمایش موبایل و کامپیوتر دلیل اثبات ادعا نیست. اما در کنار دلایل دیگر می تواند موجبات اقناع ذهنی و وجدانی قاضی را فراهم آورد در لسان حقوقی به این قبیل دلایل اماره گفته می شود به این معنا که به تنهای موجب قطع و یقین نیست ولی در کنار امارت و دلایل دیگر می تواند موثر باشد.

در سیستم حقوقی ما و در زمره دلایل اثبات دعوا یک دلیل کلی و گسترده وجود دارد تحت عنوان علم قاضی و به طور کلی هر چیزی که برای قاضی ایجاد یقین نماید میتواند دلیل اثبات دعوا باشد.

در مورد پرونده شما اگر اسکرین شات یا عکس از صفحه موبایل شما اثبات کننده مکالمات صورت گرفته باشد ( جرایم سایبری) و کارشناس مربوطه که پلیس فتا (پلیس فضای تبادل اطلاعات) است تشخیص دهد که عکس ها و پروفایل ها اصالت دارد می تواند برای قاضی ایجاد یقین نموده و از باب علم قضاضی اثبات کننده وقوع جرم باشد. 

 

  

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.