مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 18 خرداد 1400

 چگونه پلاکم را از خریدار خودرو پس بگیرم ؟ (فک پلاک)

سلام بنده یه پراید در اردیبهشت سال ۹۹ به کسی فروختم و بابت فک پلاک و سند زدن بهش وکالت دادم ولی متوجه شدم تا الان این کار رو انجام نداده الان باید چکار کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

 

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1103

 

پاسخ - وکالت در فروش خودرو و نحوه فک پلاک

  • دعوایی که شما باید طرح کنید دادخواست الزام خریدار به فک پلاک از خودرو است.
  • در واقع به این دلیل که پلاک نصب شده روی خودرو به نام شما و برای شما است و ممکن است خلافی با آن خودرو صورت گرفته و برای شما مسئولیتی ایجاد نماید این حق را دارید که از دادگاه بخواهید مطابق توافق شما و عرف پلاک شما از روی آن خودرو برداشته شود و مالک خودرو پلاک شخصی خود را نصب نماید.
  • البته یکی از دلایلی که خریداران به دنبال فک پلاک فروشنده و نصب پلاک خود نمی روند این است که مدت اعمال وکالت آنها تمام شده و نگرانند که اگر از فروشنده وکالتنامه جدید بخواهند مجبور به پرداخت وجه اضافه شوند.
  • گاهی نیز دلیل عدم فک پلاک فروش خودرو به دیگری است.یا شکل گرفتن سلسه ایادی مالکین متعدد است.یعنی فردی خودرویی را از نمایشگاه ، دلال یا خود مالک می خرد و با مبایعه نامه به دیگری منتقل می کند در حالیکه امکان اعطا وکالت به ید بعد از خود ندارد در این حالت پلاک مالک اول در روی خودرو نصب است درحالیکه به اصطلاح خودرو چند دست چرخیده است.متاسفانه پلیس بر اساس یک رویه غلط همین که در مورد خودرو اعلام سرقت نشده باشد و مدارک خودرو (کارت خودرو و بیمه نامه) در ید راننده باشد مانعی برای وی ایجاد نمی نماید و همین مسئله منشأ مسامحه و کوتاهی خریداران در فک پلاک یا تنظیم سند رسمی مالیکیت خودرو به نام خود می شود.

 

راههای ارتباط و اخذ مشاوره تخصصی از وکیل متخصص دعاوی حقوقی 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.