مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: جمعه 13 دی 1398

 سوال حقوقی - انتقال مال در دوره حیات به نام فرزندان

با سلام و خسته نباشید
پدر من فوت کردن یک واحد اپارتمان داشتن که سه دانگ به نام مادرم هست ما هنوز طلب سهم ارث نکردیم و سه فرزند هستیم دو پسر یک دختر .مادرم در دوره حیات خود میخواهند از سهم سه دانگ خود همه سه دانگ را به نام دو پسر خود انتقال دهند. ایا این کار از لحاظ قانونی و مخصوصاً شرعی مجاز میباشد.

 

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 6359

پاسخ -  مطالبه ارث - تقسیم ارث

  • بله طبق قانون افراد می توانند در زمان حیات خویش اموال خود را به هر کسی که خودشان تمایل دارند منتقل کنند.
  • وقتی فرد در دوره حیات خود تصمیم به دخالت و تصرف حقوقی در اموال خود میگیرد این شامل مقررات ارث نمیشود و هیچ گونه ممنوعیت ندارد.

 

 

مطالب مرتبط ارث و تقسیم ارث :

1- گواهی انحصار وراثت مراحل و مدارک

2- سهم الارث و سهم هرکدام از ورثه از ارث

3- امکان محرومیت از ارث و راه حل های جایگزین

ثبت امتیاز
نظرات

پنجشنبه, 05 فروردین,1400

سهراب

من بصورت صوری سند ساختمان را برای جلوگیری از توقیف توسط دادگستری بخاطر ضمانت احدی بنام دو فرزندم انتقال دادم.اکنون با وجود آنکه در قید حیات هستم فرزندان تصرف ملک را خواهانند و باعث اختلاف شده.لطفا بفرمائید آیا من میتوانم درخواست ابطال سند را بزنم و مجدد بنام خودم کنم.

یکشنبه, 04 مهر,1400

میلادقاسمی

سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۸ساله نرسیدم ولی کارت ملی هوشمند دارم آیا میتوانم از پدرم وکالت‌نامه بگیرم

شنبه, 17 مهر,1400

زهرا بیدرام

سلام وققتون بخیر
ببخشید دودانگ ازخانه که مادرم به نامم زد ویک دانگ به نام برادرم به مدت ۳ سالی که خونه رو از وسط دیوار کشیدیم وبه دو تا خانه تقسیم شد یه سمت خانه به مستاجر دادیم و اون سمتشو مادرم مینشینه.‌ولی رهن و اجاره خانه مستاجر دست خودم بود الان مادرم ۳ دانگ خانه که به نامش باشه فکر کنم زده به نام دوتا خواهرام یعنی یک ونیم به هر کدوم،یکی از خواهرام طلاق گرفته الان اومده قسمت مستاجر که پول رهن رو پرداخت کرده و هیچ رسیدی هم از من نگرفته که پول مستاجر رو اون داده و برای تعمیر خانه هم هزینه هایی هم کرده و هیچ قراردادی هم بین ما نوشته نشده که خواهرم مستاجر ماست و قراره مادرم که مستمر بگیره ماهیانه اجاره خواهرم رو به ما پرداخت کنه..میخوام ببینم تکلیف ما چی میشه خواهرم میتونه ادعای مالکیت کنه..یا اون قرار داد شفاهی ممکنه مشکل ساز باشه وباید حتما قرارداد کتبی باشه؟

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.