مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 09 فروردین 1400

 آیا می توان تمام اموال را به یکی از فرزندان (ورثه) داد ؟

سوال من اینه که آیا اگر فردی ساختمان یا هر املاک دیگر به عنوان خرید و فروش قولنامه ای و یا اقرار نامه محضری به فرزند خودش در زمان حیات انتقال دهد بقیه وراث میتوانند در اینده ادعایی نسبت ب ملک یا املاک مورد معامله داشته باشن مثلا بعد از فوت پدر خانواده ؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 100

پاسخ - انتقال اموال در زمان حیات

  • هر یک از افراد تا زمانی که در قید حیات هستند میتوانند هر گونه تصرف حقوقی در اموال خود بنمایند. مثلا میتوانند بخشی و یا کلیه اموال خود را به یکی از ورثه و یا شخص ثالثی بفروشند و یا صلح نموده و یا هبه نمایند. در این صورت بعد از فوت آن شخص سایر ورثه نمیتوانند ادعایی نسبت به آن اموال داشته باشند زیرا به مالکیت شخص دیگری در آمده است و اصلا جزء اموال متوفی محسوب نمیشود.
  • همانطور که گفته شد در این فرض فرقی نمیکند که شخص اموال خود را به شخص ثالثی منتقل نماید و یا آنها را به یکی از ورثه خود منتقل نماید. زیرا تا زمانی که اشخاص در قید حیات بوده و محجور نباشند میتوانند هر گونه دخل و تصرفی در اموال خود بنمایند و هیچ شخص دیگری نیز نمیتواند آنان را از این کار منع نماید.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.