مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 20 مرداد 1399

 سوال حقوقی - رابطه نامشروع

متاسفانه همسرم پس از یک ماه عروسی از خانه بدون اطلاع فرار کرده و الان بیش از ۶ ماه می گذرد و کم کم با گرفتن اطلاعات و پیدا کردن شاهد فهمیده ام همسرم با مرد مجردی قصد فرار از کشور را داشته است و هنوز با اوست. می خواستم بدانم چه شکایتی باید بکنم و چه مجازاتی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 797

 

پاسخ - رابطه نامشروع

  • اینکه چه شکایتی می توانید مطرح کنید بستگی به نوع ارتباط آن ها با هم دارد. چنانچه بخواهید تحت عنوان رابطه نامشروع طرح شکایت کنید احتیاج به ارایه دلیل و مدرک به دادگاه جهت اثبات ادعای خود دارید. 
  • لازم است چند نکته در مورد ارتباط زن و مرد خارج از ازدواج ذکر شود: 

1- صرف بودن زن و مرد با هم بدون اینکه رابطه محرمیت بین آنها باشد از طرف بسیاری از قضات ارتباط نامشروع نامگذاری شده و مجازات آن تا 80 ضربه شلاق است هر چند که بنظر می رسد چنین مجازاتی و چنین جرمی را نتوان از قوانین و مقررات فعلی استخراج کرد و رفتار این عده قضات کاملا سلیقه ای و عاری از منطق است.

2- ملامسه و تماس فیزیکی بین زن و مرد نامحرم به صورت مکرر و مستمر و خصوصا در خلوتگاه، زنا نام گذاری شده و مجازات این عمل هم تا 80 ضربه شلاق است.

3- زنای غیر محصنه به این معنا که هیچ یک همسر نداشته باشند یا اگر همسر دارند دسترسی به وی نباشد مجازات این عمل 80 ضربه شلاق است. 

4- زنای محصنه نسبت به کسی که شرایط احصان در وی هست به حکم قانون سنگ سار یا قتل است. 

 

 

 

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.