خدمات دفتر وکالت و مشاوره حقوقی دادگران حامی

وکیل برای تخلیه اماکن مسکونی و آپارتمان

 وکیل برای تخلیه اماکن مسکونی و آپارتمان

عقد اجاره عقدی است که به موجب آن شخصی منافع متعلق به خود را برای مدت معینی در قبال مبلغ مشخصی واگذار می نماید.در صورتی که در آن مدت معین مستاجر یا کسی که منافع به وی واگذار شده از تحویل عین مال خودداری نماید مالک مال می تواند با اقدام به طرح دعوای تخلیه وی را الزام نماید به این دعوا تخلیه ید گفته می شود.توصیه می شود قبل از هر اقدامی با یک وکیل برای تخلیه و اجاره مشورت نمایید.

  |  
بازدید: 1575
  |  
امتیاز: Article Rating

تمای، ارتباط و مشاوره با وکیل برای تخلیه اماکن مسکونی و آپارتمان

 

 

در هر مورد که شروع تصرف مورد اجاره با اذن و رضایت مالک بوده در صورت انقضای قرارداد یا رجوع مالک از اذن، موجر می تواند از طرق تعریف شده ی قانونی ملک مورد اختلاف را تخلیه کند.

تخلیه فقط مختص عقد اجاره نیست و می تواند در سایه مواردی که منافع در اختیار دیگری قرار می گیرد هم مصداق داشته باشد، مثل صلح منافع. اباهه ی منفعت، اذن در انتفاع یا موارد مشابه و برای تخلیه اماکن مسکونی دو راه تعریف شده در قانون ما وجود دارد.

1- دستور تخلیه جهت اخذ دستور تخلیه ضرورت ندارد به دادگاه مراجعه شود و می توان حسب مورد از طریق اداره ی اجرای ثبت یا شورای حل اختلاف اقرام نمود. برای گرفتن دستور تخلیه باید شرایط چهار گانه ی ماده ی 2 قانون روابط موجر و مستاجر سال 1376 موجود باشد.

2- درخواست صدور حکم تخلیه در صورتی که شرایط گفته شده در بند قبل موجود نباشد و یا به تشخیص متقاضی در هر حال این امکان وجود دارد که فرد متقاضی از دادگاه یا شورای حل اختلاف تقاضای صدور حکم بنماید. نکته ی ضروری این است که دعاوی تخلیه و به طور کلی قرارداد اجاره امور و مسئله فنی و بسیار پیچیده ای هستند و ضرورت دارد از لحظه انعقاد قرارداد تا زمان تخلیه با یک وکیل متخصص دعاوی اجاره در ارتباط بوده و تحت مشورت وی اقدام به انعقاد این قرارداد بنمائید. مشاور حقوقی با وکیل متخصص اجاره وکیل تخلیه.

2.33 از 5 (9 امتیاز)
نظرات

ﺳﻪشنبه, 14 بهمن,1399

مدیر ارشد

ممنون

یکشنبه, 26 اردیبهشت,1400

فرهاد

با سلام – ماه پیش به عنوان موجر قرارداد اجاره منعقد کردیم با مبلغی پول پیش و پرداخت اجاره به صورت دو عدد چک ۶ماهه که قرار بود اولی به مدت ۱۵ روز و دومی بعد از ۶ماه پاس بشه- متاسفانه کلید واحد پس از پرداخت پول پیش به مستاجر تحویل شد. و به دلایل انسان دوستانه موافقت کردیم تا چک اول دو هفته بعد پرداخت شود. همچنین مبلغ صد هزار تومان به عنوان جریمه روزانه تاخیر در پرداخت چک در اجاره نامه قید شده- متاسفانه چک اجاره پس از ۲۰ روز پاس نشده و به نظر می رسه مستاجر قصد پرداخت ندارد و پاسخگوی تماسها هم نیست. اجاره نامه توسط دفتر معاملات املاک تنظیم شده و دو شاهد امضا کرده اند. با توجه به اینکه مستاجر قرار بوده اجاره رو مطابق قرارداد پیش پیش پرداخت کنه و اینکار رو نکرده آیا میشه به عنوان نقض قرارداد حکم تخلیه گرفت؟ آیا با توجه به اینکه یکی از شروط حکم تخلیه عدم پرداخت اجاره به مدت سه ماه هست , آیا امکان دارد با توجه به اینکه طبق قرارداد می بایست اجاره ها پیشاپیش پرداخت می شد قبل از ۳ ماه نسبت به حکم تخلیه اقدام کرد؟ آیا شرط مبلغ ۱۰۰ هزار تومان جریمه تاخیر اصلا ضمانت اجرایی دارد؟ در صورت استفاده از خدمات شما هزینه چقدر خواهد بود و فرآیند کلی کار از مدت زمان نیاز تا پرداخت هزینه ها چگونه است؟ - خیلی ممنون

جمعه, 11 تیر,1400

علیرضارضایی

سلام بنده بمدت یکسال یک واحد آپارتمان را بهشخصی در ازای ۲۵۰ میلیون توما رهن کامل داده ام حالا که ۲ماه مانده به اتمام قرارداد گفتم چون خودم مستاجرهستم حالا میخوام خودم بیام داخل خانه ایسون بهانه مصوبه کرونا را رومیارن ومیگن تاپایان کرونا امکان نداره.خواستم زمان دریافت تخلیه فوری روسوال کنم

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جهت مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به وکیل دادگستری همین حالا تماس بگیرید.
تلفن ثابت:88019243-88019244
تلفن همراه :09121457035

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.