X

 مرجع صالح رسیدگی به شکایت از خودرو سازان

مرجع صالح رسیدگی به شکایت از خودرو سازان

بر اساس اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، در صورت شکایت مصرف‌کنندگان از خودروسازان و واردکنندگان خودرو این شکایت‌ها می‌تواند در هیات‌های حل اختلاف مورد بررسی و صدور رای قرار گیرد.

  |  
بازدید: 5628
  |  
امتیاز: Article Rating

قانون حمایت از مصرف کنندگان

  • در ماده 29 قانون  حمایت از حقوق مصرف کنندگان آمده است: مسوولیت رسیدگی به شکایات مصرف‌کنندگان و جلب رضایت آن ها در مرحله اول بر عهده عرضه‌کننده خودرو است.
  • در صورت بروز اختلاف بین عرضه‌کننده و مصرف‌کننده، این اختلاف از طریق سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و با نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد. چنانچه رضایت مصرف‌کننده تامین نشود می‌تواند به هیات حل اختلاف مراجعه کند.
  • در تبصره قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان تاکید شده است: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها مکلف است ظرف یک ماه از تاریخ تصویب این آیین‌نامه، هیات‌های حل اختلاف مربوطه را در محل آن سازمان و با استفاده از پست‌های سازمانی موجود تشکیل داده و امکانات، نیروی انسانی و محل لازم را در اختیار آنها قرار دهند.
  • اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو چندی پیش از سوی معاون اول رییس‌ جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ و اجرای آن آغاز می شود.

 

  • جهت مشاوره و اخذ راهنمایی از وکیل پایه یک دادگستری اینجا کلیک کنید.
  • جهت مطالعه نکات مهم الزام به تنظیم سند خودرو، فک پلاک، تحویل خودرو اینجا کلیک کنید.
  • جهت اطلاع و آگاهی از نکات مهم تنظیم سند مالکیت خودرو، نکات مهم و رای دادگاه اینجا کلیک کنید.


مطالعه مطالب مرتبط:

1- شرایط لازم برای اهلیت اقامه دعوا، شرایط شاکی و خواهان

2- پرونده الزام به تنظیم سند رسمی

3- سهم الارث و سهم هرکدام از ورثه از ارث، وکیل ارث

4- دادخواست مطالبه وجه چک و توقیف اموال

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
2.3 از 5 (23 امتیاز)
اشتراک گذاری
نظرات

شنبه, 17 مهر,1400

مهدی

آرای هیات حل اختلاف خودرویی متاسفانه پس از کل دوندگی و پیگیری برای صدور و حتی اعتراض و قطعیت در دادگاه یک مشکل اساسی داره و اون اینه که به دلیل خلع قانون هیچ نهادی زیر بار اجرای رای صادره یا صدور اجرائیه نمیره واقعا مسخره است این یکی دیه بعد دو سال دوندگی و رای گرفتن برای موکل

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دسته بندی مطالب و مقالات

Skip Navigation Links.

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.