مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 شهریور 1398

 سوال حقوقی واگذاری اموال قبل از فوت

می خواستم بدونم یک قراردادی یک هفته پیش تنظیم شده که مردی کل املاکش رو به یکی از فرزنداش تحت عنوان مبایعه نامه واگذار نموده بود و بعد از یک هفته فروشنده فوت کرده، با توجه به اینکه فروشنده مرحوم کهولت سن داشت و سخت در بستر بیماری بود.
آیا می توانست این معامله را انجام دهد ؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 3539

 

پاسخ - تعیین تکلیف اموال قبل از فوت

  • هر فردی که در قید حیات است می تواند اموال خود را به هرکس که می خواهد واگذار و یا تقسیم ارث کند و کهولت سن اصولا مانع آن نیست.با این وجود در صحت معامله در زمان مرض متصل به فوت تردید وجود دارد.
  • همچنین اگر بتوانید ثابت کنید که پدر در زمان معامله اختلال حواس داشته یا هوشیار نبوده و به اصطلاح محجور بوده باشد امکان ابطال آن معامله وجود دارد. 

 

 

مطالب مرتبط با تقسیم ارث :

1- راههای مطالبه سهم الارث، وکیل ارث

2- گواهی انحصار وراثت مراحل و مدارک آن

3- گواهی حصر وراثت، گواهی انحصار وراثت

4- سهم الارث و سهم هرکدام از ورثه از ارث، وکیل ارث

 

ثبت امتیاز
نظرات

دوشنبه, 10 خرداد,1400

محسن

با سلام و وقت بخیر پدر بنده مبایعه نامه ای ملکی با بنده تنظیم نموده و در آن اقرار به گرفتن نقدی مبلغ آن کرده و حاضر هست در محضر قطعی به نام بنده بزند اما وراث دیگر حاضر به امضا نیستند آیا این قراداد و سند رسمی بعد از فوت پدر به مشکل میخورید و وراث میتوانند ادعایی کنند؟و اکر میتوانند چطور بنده مستحکم کنم که دیگر ادعایی بوجود نیاد پدر بنده ۷۳ ساله در صحت سلامتی جسمی و عقلی هستند ممنون میشم از پاسختون

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.