مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود از وکیل دادگستری، را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند،

همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات حقوقی ، پرسش ها و سوالات حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند.

تاریخ انتشار: پنجشنبه 15 اسفند 1398
 

مطالبه خسارت تدلیس در فروش خودروی معیوب

سوال حقوقی
سلام، من ماشینی رو خریدم و بعد از دو ماه متوجه شدم پوسته سیلندر ترک داره و آب کم میکنه و باید تعویض بشه که حدودا ۶ میلیون تومان هزینه داره، موضوع رو به فروشنده اطلاع دادم و ایشون خاستار مسترد کردن ماشین شد، با توجه به اینکه قیمت این ماشین ۱۵ میلیون تومان از زمان معامله گرون تر شده این کار به ضرر من و به نفع فروشنده خواهد بود، بنده دادخواست تامین دلیل عیب خودرو در شورای حل اختلاف دادم و پرونده به کارشناس رسمی ارجاع داده شد و ایشون هم ایراد رو تایید و مبلغ ۶ میلیون تومان خسارت برآورد کردن، آیا با طرح شکایت تحت عنوان تدلیس میتونم از فروشنده مطالبه خسارت کنم؟
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی امکان مطالبه خسارت عیب یا تدلیس در معامله 

اثبات تدلیس برای شما فقط حق فسخ ایجا می کند و نه دریافت خسارت یعنی چنین نیست که شما مختار باشید معامله فسخ کنید یا خسارت بگیرید. 

اما با توسل به ماده 422 از قانون مدنی و خیار عیب و اثبات به معیوب بودن معامله می توانید ارش یا همان خسارت بگیرید و البته در فسخ معامله مخیل است.

نکته مهم اینکه خیار عیب یا فسخ معامله به دلیل عیب فوریت دارد و زمان زیادی نباید گذشه باشد. 

 

ایجاد شده توسط
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.