X
مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری - دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: یکشنبه 23 خرداد 1400

 اثر رابطه نامشروع زن قبل از ازدواج

آیا روابط نامشروع زوجه مربوط به قبل از ازدواج میتواند عنوان فریب در ازدواج برای زوج باشد؟ و اگر زوجه با صدای ضبط شده اثبات کند که زوج قبل از عقد تمام روابط را میدانسته باز هم زوجه مورد مواخذه قرار میگیرد؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 2234

 

پاسخ - تاثیر روابط نامشروع زن قبل از ازدواج

اصولاً و قاعدتا باید اصل و فرض ر ا بر این گذاشت که مسائل و روابط قبل از ازدواج ارتباطی با پس از آن ندارد.

اینکه به مرد حق داده شده است که از همسر خود تحت رابطه نامشروع شکایت کند به این دلیل است که به جهت امکان ورود آسیب معنوی قانونگذار مرد را ذینفع دانسته است ولی در خصوص روابط قبل از ازدواج باید گفت که مرد اصلا در آن زمان نبوده که بخواهد آسیبی به وی وارد شود.

با این وجود اگر دوشیزگی شرط صریح یا ضمنی ازدواج زوجین باشد زوال آن یا عدم آن می تواند به نوعی فریب محسوب شود.

همچنین اگر زن  و شوهر به طور صریح شرط نمایند که به این شرط با هم ازدواج می کنند که دیگری قبل از این ازدواج رابطه صمیمانه ای با جنس مخالف دیگر (از نوع مشروع یا نامشروع) نداشته باشد، تخلف از این شرط ضمن عقد نیز ممکن لست تحت شرایطی فریب محسوب شود.البته عنصر فریب چیزی فراتر از یک تخلف ساده است به این معنا که مانند آنچه در کلاهبرداری و تدلیس سراغ داریم؛ فرد فریبکار باید با انجام عملیات متقلبانه مخاطب خود را به اشتباه انداخته و در انجام آن اعمال قصد و عمد داشته باشد.مثل اینکه دختری که دوشیزه نیست با ترمیم بکارت خود را نزد همسر آینده دوشیزه جلوه بدهد یا مردی که مدرک دانشگاهی ندارد خود را تحت عنوان مهندس یا دکتر معرفی کند.  

 

 

ثبت امتیاز
نظرات

یکشنبه, 05 تیر,1401

آقا

الآن من بخاطر مذهبی بودن و سنگین بودن همسرم باهاش ازدواج کردم و به صراحت هم در حضور دو نفر شاهد قبل عقد شرطمون این بود که خانمم دوست پسر نداشته باشه، آرایش نکنه، سنگین لباس بپوشم و با پسری هم در ارتباط نباشه الآن اقرار کرده که با یه پسر رابطه عاطفی داره صوتی(در جلسه ای که خونواده هامونم بودن گفته) و چت واتسپ موجود هست و مدتشم هم از چند سال قبل عقدمون بوده تا الآن آیا میتونم اقدام کنم برای فریب در ازدواج؟ شدیدا هم اهل آرایش هست و داخل حیاط خونشون که درب گاراژی داره و از بیرون مشخصه، صبحا با لباس زیر می‌ره دستشویی بخواد بره و تو تایمی هم که در بازه.

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو موضوعی

Skip Navigation Links.

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.