مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 17 تیر 1398

 تاثیر باردار نشدن زوجه در مهریه و طلاق

سلام وقت بخیر

8 ساله که ازدواج کردم ولی هنوز صاحب فرزندی نشدم مشکل ناباروری از خانم هست. دکترها هم جواب قطعی به ما نمیدن فقط دارو تجویز میکنند .منهم بچه دوست دارم دیگه نمیتونم صبر کنم؟ حکم چیست/ باتشکر

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 742

 

پاسخ - احکام طلاق برای مرد به دلیل نا باروری زن

  • این یک تصمیم شخصی است. اگر میخواهید ازدواجتان را حفظ کنید می توانید از طریق لقاح مصنوعی یا رحم اجاره ای صاحب فرزند شوید و یا کودکی را از بهزیستی به فرزندی بپذیرید. ولی باید بدانید که در صورت تصمیم به طلاق باید تمام حقوق مالی ایشان را پرداخت کنید و عدم باروری دلیلی برای عدم پرداخت مهریه و اجرت المثل و نفقه و نصف اموال و سایر حق مالی زوجه نیست.
  • نکته مهم اینکه، لازم است بدانید اقتضا ذات عقد نکاح و ازدواج فرزندآوری و فرزند دار شدن نیست، که فقدان آن اصل نکاح را زیر سوال ببرد.بلکه اقتضای ذات عقد نکاح ایجاد محرمیت و رابطه زن و شوهری است.
  • اگر زوجه عامل نا باروری بوده و خود قبل از ازدواج نیز از این ویژگی اطلاع داشته باشد و زوج بتواند این مراتب را به اثبات برساند شاید این دلیلی بر تدلیس یا فریب محسوب شده و موجبی برای فسخ نکاح باشد.باید توجه نمود که فسخ نکاح در این فرض زوج را از پرداخت مهریه و حقوق مالی زوجه معاف نمی کند و در صورت وقوع زناشویی کل مهر به زن تعلق می گیرد.

 

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.