مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 20 اردیبهشت 1400

 آیا امکان تخلیه ملک تجاری و مغازه در شرایط کرونا وجود دارد ؟

با سلام من حدود 9 سال يك مغازه را اجاره كرده هر هر سال تمديد ميكردم بعد از 9 سال مالك در اين موقعيت كرونا و كسب و كار ضعيف اجاره بها را از 7 ميليون تومان رهن و 600 تومان اجاره ماهانه. به 10 ميليون تومان و 1.500 تومان ماهانه بالا برده است. كه با مخالفت اينجانب روبرو شد و صاحب ملك هم گفتن اگر نميتوانيد خالي كنيد.. من حكم تخليه ميگيرم. حالا در اين شرايط كرونا و 9 سال سابقه آيا به همين راحتي ميتوانند حكم تخليه مرا بگيرد؟؟ بدون اينكه ضرر و زيان من جبران شود؟؟متشكر ميشم مرا راهنمايي كنيد

 

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 4950

پاسخ - تخلیه اماکن تجاری در شرایط کرونا

  • ستاد ویژه کرونا برای مدیریت شرایط استثنایی پیش آمده مصوبه ای در خصوص وضعیت اجاره اماکن تجاری در شرایط کرونا تصویب نموده است که البته این مصوبه شامل اماکن تجاری نمی شود و شما از امتیازات مندرج در آن نمی توانید استفاده کنید.
  • قراردادهای اجاره ای که بعد از سال 76 منعقد شده اند در هر حال پس از انقضای مدت اجاره پایان یافته و مستاجر ملزم و موظف به تخلیه است و در صورت عدم تخلیه موجر حق خواهد داشت با مراجعه به نهادهای ذیصلاح تخلیه مستاجر خود را بخواهد. 
  • قانوناً، اخلاقاً و عرفاً امتیاز و حقی در اینجا برای شما وجود ندارد.
  • هر چند که ممکن است بتوانید پس از شکایت طرف با مراجعه به شورای حل اختلاف کمی مهلت بگیرید.

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.