مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 13 اردیبهشت 1400

 ابطال سند طلاق - طلاقنامه

داخواست ابطال سند طلاق من در دفتر خونه حضور نداشتم.اگاهی میگه اثر انگشت رو وکیلت زده نوع طلاق توافقی بوده وکالتی که به وکیل دادم تو دفترش دادم اصلا نگفت که بریم دفتر اسناد رسمی. کلی پول الان من طلب دارم با سند و مدرک به زوجه هیچ وکالتی ندادم.گواهی مشاوره بهزیستی یا داور روی پرونده نیست، یعنی من اصلا مشاوره نرفتم.

1- حق داشته اثر انگشت بزنه جای زوج ؟

2- نوع وکالتی که تو دفتر دادم ایشون میتونسته از من دفاع کنه اگه میتونسته پس این همه طلبی که من دارم چرا قید نشده ؟

3- ابطال سند طلاقنامه را میخوام.

سپاس

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 959

 

پاسخ - امکان ابطال سند طلاق

  • به نظر می رسد که مشکل شما این است که به یک وکیل دادگستری، وکالت انجام طلاق توافقی داده اید و البته از همسر خود مطالباتی هم داشته اید و آن وکیل بدون اینکه تکلیف آن مطالبات را روشن نماید اقدام به اجرای طلاق نموده و مطالبات شما وصول نگردیده و مسکوت مانده است و به عبارت دیگر تکلیف حق و حقوق و مطالبات شما روشن نشده است.در ابتدا باید دید آیا وکیل شما از وجود آن مطالبات اطلاع داشته و آیا مسئول وصول آنها هم بوده یا خیر ، که اگر مسئولتی نداشته طبیعتاً نیاز نیست پاسخگو هم باشد.
  • در هر حال به سوالات شما به ترتیبی که گفته اید پاسخ داده می شود :

1- اگر وکیل دادگستری شما اختیار اجرای صیغه طلاق در وکالتنامه دادگستری را داشته است می توانسته در مرحله اجرای صیغه طلاق امضا و اثر انگشت هم بزند .

2- به این سوال شما در ابتدای مطلب جواب داده شد.

3- برای ابطال سند صرفنظر از اینکه ادعای شما موجه باشد یا نه و اینکه مورد پذیرش دادگاه قرار بگیرد یا خیر، باید در دادگاه مورد رسیدگی قرار گیرد.بعید می دانیم که وجود مطالبات مالی تاثیری در اصل طلاق داشته باشد.شما می توانید برای وصول مطالبات خود به دادگاه حقوقی صالح مراجعه نمایید.

نکته - مطالبات مالی که ضمن طلاق باید تکلیف آنها روشن شود عبارتند از : مهریه - نفقه - جهیزیه - اجرت المثل ایام زوجیت - هدایا و سایر مسائل مالی مشترک.

نکته - امکان مطالبه حق و حقوق مالی پس از طلاق برای زوجه وجود دارد به این شرط که توسط وکیل زوجه بخشیده نشده باشد یا اگر بخشیده شده اساساً و به موجب وکالتنامه تنظیمی بین وکیل و موکل، وکیل اختیار بذل و بخشش نداشته باشد.

 

ثبت امتیاز
نظرات

پنجشنبه, 21 بهمن,1400

ma

سلام
در سند طلاق شغل را اشتباه نوشته اند ایا قابل ویرایش یا اصلاح است چگونه اصلاح میشود؟


پاسخ وکیل:
با سلام
امکان اصلاح وجود دارد ولی اشتباه نوشته شدن چنین وصفی هیچ تاثیری در اصالت آن ندارد.برای اصلاح به دفترخانه مجری طلاق مراجعه نمایید.

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.