X
نمونه شکواییه کلاهبرداری – شکایت از موسسه مهاجرتی جعلی

 نمونه شکواییه کلاهبرداری – شکایت از موسسه مهاجرتی جعلی

با رشد تقاضا و تمایل خروج ایرانیان از کشور به قصد مهاجرت بدلیل شرایط سیاسی و اقتصادی کشور در سالیان اخیر، متاسفانه کسب و کار موسسات موسوم به مهاجرت که عمدتاً توسط افراد سود جو  و فرصت طلب تاسیس می شوند، رونق گرفته است.دلیل مراجعه اشخاص به این موسسات در ایران این است که بعضاً اطلاعات کافی در خصوص مراحل گرفتن ویزا و مجوز اقامت کشور مقصد را ندارند یا به اندازه کافی زبان انگلیسی نمی دانند یا فکر می کنند اگر کارشان را به افراد به ظاهر وکیل مهاجرت بسپارند سریع تر و بهتر پیش خواهند رفت! غافل از اینکه این موسسات مهاجرتی جعلی بوده و این افراد اصلاً وکیل مهاجرت نیستند و مجوز وکالت از سوی نهادهای ذی ربط ندارند و با آگاهی قراردادها را هم نوعاً طوری تنظیم می کنند که در آینده مشکل چندانی برای آنها ایجاد نشود.با این وجود اگر بتوان وجود عنصر فریب در اینگونه روابط را به اثبات رساند ممکن است بشود حتی با وجود قرارداد اینگونه افراد را تحت عناوین کلاهبرداری، تحصیل مال نامشروع یا دخالت در امور حاکمیت تحت تعقیب و پیگرد قرار داد.توصیه ما به مخاطبین این است برای انجام یک مهاجرت به صورت استاندارد در کشور مقصد به دنبال وکیل مهاجرت باشید که البته می تواند ایرانی باشد. لیست وکلای ایرانی در سایر کشورها در سایتی موسوم به وکلای ایرانی یا iranianlawyer.net قابل دسترسی می باشد.

 

  |  
بازدید: 29231
  |  
امتیاز: Article Rating

متن شکایت از موسسه مهاجرتی غیر قانونی

شاکی : آقای سپهر ...... فرزند : علی  به نشانی : تهران.خیابان دولت  ............. .
مشتکی عنه :

1- آقای محمد .......

2- شرکت ...........
عنوان شکایت :

1- کلاهبرداری

2- تحصیل مال از طریق نامشروع
دلایل و مستندات : 
1-  تصویر مدارک واریزی به حساب مشتکی عنه
2-  تصویر قرارداد فی مابین
3-  شهادت شهود
4-  رسید کتبی دریافت وجه توسط مشتکی عنه
5-  تصویر تبلیغات 
محل وقوع جرم : تهران. میدان پونک...... .
شرح شکایت : 
بسمه تعالی
ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب تهران
با سلام
احتراما اینجانب سپهر ........ در مقام شکایت از آقای محمد ......... با عنوان کلاهبرداری و تحصیل مال به صورت نامشروع مراتب زیر را به استحضار می رسانم:
1- اینجانب جهت مهاجرت به کشور ...... به صورت قانونی به دنبال یک موسسه ی معتبر بودم که از طریق تبلیغات گسترده اینترنتی شرکت ............. با آقای محمد ......... آشنا شدم. 
2- پس از مشاوره ی تلفنی و مراجعه ی حضوری به دفتر ایشان به نشانی پونک ............... که دفتری با تشکیلات و ظاهری مجلل بود، ایشان با دادن وعده های دروغین و فریبنده و اظهار اینکه با وکلای 15 کشور همکاری داشته و سابقه ی زیادی در اخذ انواع ویزای کشور ...... را دارد، اعلام نمود می تواند در کمتر از یک سال، شغلی متناسب با تحصیلات اینجانب و با درآمد سالانه حدود 60 هزار دلار را دارد، و از این طریق اینجانب را فریب داده و اینجانب اقدام به انعقاد قرارداد با ایشان نمودم.
3- با انعقاد قرارداد، ایشان مبلغ 3500 دلار از اینجانب دریافت نمود و پس از انعقاد قرارداد، در ... مرحله از اینجانب تقاضای مطالبه وجه نمودند که مستندا به مدارک واریز وجه که توسط مشتکی عنه نیز رسید شده است، مبلغ..... تومان دیگر نیز از اینجانب دریافت نمود. 
4- اما متاسفانه پس از واریز وجوه مذکور به حساب مشتکی عنه و به رغم اتمام مدت قراردادی، مشتکی عنه نه تنها هیچ اقدامی در جهت انجام تعهدات خود ننمود، بلکه با مراجعه ی به دفتر ایشان متوجه شدیم ، دفتر را تخلیه نموده و متواری می باشند و هیچ نشانی دیگری نیز از ایشان در دست نداریم و هیچ جا یا مکان مشخص دیگری ندارند . فلذا تمامی کارهای انجام شده جهت فریب بنده از راه حیله و تقلب و با انجام مانورهای متقلابانه و تبلیغ در فضای مجازی و آگهی های منتشر شده در وسایل ارتباط جمعی و ثبت یک شرکت کاغذی در ایران و ترکیه بوده است که اعتماد اشخاص متقاضی مهاجرت از جمله اینجانب را جلب و پس از گرفتن وجوه و دارایی های اینجانب، متواری شده و دیگر پاسخگو نمی باشند. 
نظر به مراتب فوق و با توجه به اینکه مشتکی عنه با حیله، اینجانب را به داشتن اختیارات موهوم (اخذ ویزای کاری و اخذ تاییدیه LMIA) امیدوار نموده و از این راه سبب فریب و بردن اموال و خسارت سنگین مالی و روحی به اینجانب گردیده اند و به گونه ای تبلیغ و ظاهر سازی نموده که به اشخاص القا نماید دارای اعتبار و توانمند در امور مذکور می باشد و از این طریق مبلغ ..... ریال(معادل ... دلار) از اینجانب دریافت نمود و دیگر غیر قابل دسترس و متواری بوده و مکان مشخصی ندارند.  
لذا با عنایت به مدارک تقدیمی و مستندا به ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری رسیدگی،تعقیب و مجازات مشتکی عنهم تحت عنوان کلاهبرداری اخذ ویزا و تحصیل مال از طریق نامشروع مورد استدعا می باشد.
با تشکر و تجدید احترام

 

راه های تماس و مشاوره با وکیل متخصص کلاهبرداری  

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
4.33 از 5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.