مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 09 تیر 1400

 نحوه پرداخت سهم الارث برادر از اموال مادر

با سلام . ما چهار برادر و یک خواهر هستیم . بعد از فوت پدرمان تصمیم بر انحصاروراثت گرفتیم و قرار بر این شد که به برادر بزرگمان یک خانه بابت سهم الارث پدر و مادر را یکجا بدهیم( مادر هنوز در قید حیات است) و یک متنی هم در درفتر خانه تنظیم کنیم که این برارد ما تماما سهم الارث خودش رو از مادری و پدری دریافت کرده و هیچ حق دیگری ندارد. سوال این است که ایا بعد از فوت این برادرمان زن و بچه اش میتواند ادعا سهم الارث از مادر ما (در صورتی که مادر ما فوت کند) بکند و اینکه بعد از فوت برادرمان این وکالتنامه باطل می شود؟؟؟؟؟؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 547

 

پاسخ - پرداخت سهم برادر از اموال مادر

  • در خصوص مقررات ارث باید این نکته را بدانید که تنها در صورتی حکم قانون اجرا و عمل می شود که شما بر سر تقسیم ارث با یکدیگر توافق نکرده باشید و البته این فقط در مورد سهم ارث برادرتان از پدرتان صادق است.
  • در مورد ارث مادر با توجه به اینکه مادر هنوز زنده لسا مالی که به برادرتان داده می شود نمی شود نام ارث بر آن نهاد یا ایشان نمیتوانند ارثی که در آینده ممکن است برسد را ساقط نمایند (اسقاط ما لم یجب یعنی گذشتن و ساقط کردن چیزی که هنوز بوجود نیامده است.).
  • پس روش تقسیم شما در مورد ارث پدر صحیح و در مورد ارث مادر غلط است.
  • بهتر است برای پیدا کردن یک راه مطمئن و تنظیم یک رابطه خوب و بی نقض جهت مشاوره حضوراً به یک وکیل متخصص ارث مراجعه نمایید.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.