مشاوره حقوقی آنلاین، سوال کتبی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند، همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات ، پرسش های حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند

تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 شهریور 1398
 

وثیقه برای متهم

سوال حقوقی :
با سلام و احترام.
یک سوال حقوقی کیفری داشتم و خیلی ممنون میشم اگر به سوال بنده پاسخ بدهید. یکی از آشنایان در پرونده یی مشکلی براشون پیش آمده و به عنوان متهم ردیف ۱۴ شناخته شده اند و یک سال حبس و دوتا شش ماه دیگه هم حبس، یعنی مجموعا دوسال حبس براشون بریده شده... متاسفانه چون بیگناه بودن... پیگیری نکردن و پرونده رفته اجراییات ... حدود ۶سال گذشته...تا اینکه پس از چندین بار اخطار به فروش سند... در پیگیری ما از دادگاه، بخش اجراییات گفتند ۶۰ میلیون تومان بریزید تا سند فروش نرود و پرونده بسته شود. ما اقدام کردیم و پس از واریز، اجراییات برای ثبت اسناد نامه زد که سند رفع توقیف گردد... بهم گفتند برای پیگیری به دادگاه مراجعه کن و دادگاه گفت چون ایشون سالیان مراجعه نکرده... ما سندو آزاد کردیم ، پولم که ریختی را برداشت کردیم اما تا یکی دو ماه متهم را زندانی نکنیم آزادش نمی کنیم و پرونده بازه و به این راحتی مختومه نمیشه...
باتوجه به برخورد بدی که دادگاه داره... به نظرتان داره راست میگه که پرونده بازه یا داره اذیت میکنه؟
این پرونده چرا بسته نشد پس؟ خودشون که گفته بودن در اجراییات اگر پول را واریز کنید کلا بسته میشه! دارن اذیت میکنن یا واقعا قضیه چجوریه؟
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی وثیقه برای متهم 

دلیل اینکه وثیقه شما توقیف شده یا به نفع دولت ضبط شده عدم حضور به موقع متهم است و قاعدتا پرداخت وثیقه یا قرار تامین فقط جرمی است بابت عدم حضور به موقع متهم و بدل از مجازات نیست یعنی مجازات را منتفی نمیکنند و متهم باید مجازات قانونی را تحمل کند مگر اینکه آن مجازات مشمول مرور زمان شده باشد.


جهت اطلاع از نحوه مشاوره حضوری با وکیل دادگستری کلیک کنید.


 

 

ایجاد شده توسط
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.