مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: یکشنبه 06 بهمن 1398

 سوال حقوقی - تنظیم سند رسمی - مطالبه سهام شرکت

من در سال 1391 با دوستم تصمیم گرفتیم یک کارخانه را خریداری کنیم برای اینکاراقدام به ثبت شرکت کردیم. شرکت فوق در تاریخ 22/09/1391 در ثبت شرکت ها ثبت گردید و به میزان 10 درصد سهام شرکت متعلق به من است. ایشان از همان ابتدا مدیر عامل هستند وحق امضای منفرد دارند و درتاریخ 02/10/1391 بایستی مبلغ نقدی کارخانه را پرداخت میکردیم که بنده به اندازه سهم خودم و بیشتر بابت خرید 10 درصد سهام کارخانه نقدا پرداخت نمودم ( روی اسناد پرداختی قید شده است بابت خرید 10 درصد سهام کارخانه).
قرارداد خرید کارخانه به همراه قولنامه بنگاه معاملات ملکی به نام ایشان تنظیم شده است. قرار بود تا بعد از پرداخت اقساط در مورخ 20/03/1393 فروشنده سند کارخانه را بزند که بدلایلی هنوز انجام نشده است که آنهم در حال طی مراحل قضایی است با توجه به روند قضایی معلوم نیست تا کی طول بکشد. یکی از دلایل سند نزدن فروشنده، پرداخت نشدن اقساط در موعد مقرر است( مبلغ 10 درصد سهم بنده به موقع طبق اسناد به مدیر عامل (شریکم)پرداخت گردیده است.)اسناد متعددی دارم که من مبلغ خرید 10 درصد سهم خودم را به ایشان پرداخته ام و قبول دارند.با توجه که ایشان در پرداخت سهم خود از کارخانه کوتاهی نموده اند و قولنامه خرید اولیه که به نام ایشان است.لذا چگونه میتوانم از ایشان جدا شوم و پول پرداخت شده ام را پس بگیرم؟چطور می توانم ایشان را وادار به سند زنی 10 درصد کارخانه کنم در حالیکه با فروشنده هنوز اختلاف دارد؟چه روشی برای احقاق حقوق من از این شراکت با شرایط فوق وجود دارد؟آیا من می توانم وجهی را که بابت خرید سهام پرداخته ام را به نرخ روز مطالبه کنم؟آیا من میتوانم ارزش روز سهام کارخانه را از ایشان مطالبه کنم؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 406

 

پاسخ - تنظیم سند - مطالبه وجه سهام

سلام، پاسخ به سوال شما پیچیده و دقیق است و نیاز به بررسی دارد. 

توصیه میشود با دفتر ما هماهنگ نموده و با همراه داشتن اسناد و مدارک حضورا مراجعه نمائید. 

 

 

مطالب مرتبط با تنظیم سند :

1- الزام به انجام تعهدات قراردادی، خسارت قراردادی

2- وکیل دعاوی ملکی و قراردادها - تهران - یوسف اباد

3- شرایط و مراحل الزام به تنظیم سند رسمی آپارتمان

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.