خدمات دفتر وکالت و مشاوره حقوقی دادگران حامی

الزام به تنظیم سند رسمی اموال منقول

 الزام به تنظیم سند رسمی اموال منقول

اموال منقول به اموالی گفته می شود که به صورت ذاتی یا اعتباری قابل نقل و انتقال به صورت فیزیکی از جایی به جای دیگر هستند مثل مبلمان منزل تجهیزات آشپزخانه، خودرو که به صورت ذاتی منقول هستند و یا وجه نقد موجودی حسابهای بانکی سهام شهرکت ها و اموالی ازاین دست که به صورت اعتباری منقول محسوب می شوند.

 

  |  
بازدید: 3892
  |  
امتیاز: Article Rating

الزام به تنظیم سند رسمی اموال منقول

اثر منقول یا غیر منقول دانستن اموال به طور خاص بر دادگاه صالح است یعنی مشخص می کند که چه دادگاهی صالح به رسیدگی به دعاوی موضوع این اموال است که اگر مال منقول باشد دادگاه، اقامتگاه خوانده صالح است و اگر غیرمنقول باشد دادگاه محل وقوع ملک. اصولاً مالکیت اموال منقول احتیاج به داشتن سند ندارد و اماره ی تصرف حاکم است یعنی این گونه اموال دست هر کس که باشد مال اوست (مطالعه مواد 35،36،37 قانون مدنی ) با این وجود گاهی برای انتقال بعضی اموال منقول از جمله وسایل نقلیه (خودرو، موتورسیکلت، اتوبوس و.....) تنظیم سند رسمی و داشتن سند رسمی برای اثبات مالکیت ضرورت دارد، همچنین است سهام با نام شرکت های سهامی. در این خصوص اکیدا توصیه میشود قبل از امضای قرارداد حتما با یک وکیل متخصص قرارداد و وکیل با تجربه و وکیل خوب برای تنظیم قرارداد مشورت نمایید.

در صورتی که مال منقولی خریداری کرده اید و آن مال از جمله اموالی است که تنظیم سند رسمی در خصوص آن ضرورت دارد و فروشنده به تعهد خود در این خصوص عمل نمی نماید می توانید با مراجعه به وکیل متخصص قراردادها اقدام مناسب را انجام دهید.

 

 

مطالب مرتبط:

1- الزام به تنظیم سند رسمی غیر منقول (ملک، آپارتمان، زمین، مغازه)

2- مفهوم تخلیه ید و خلع ید

3-مشاوره با وکیل جهت تنظیم قرارداد

4-فسخ قرارداد،مشاوره با وکیل متخصص قرارداد

5-انواع قراردادها، احکام، شرایط و آثار آنها

 

2.42 از 5 (12 امتیاز)
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جهت مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به وکیل دادگستری همین حالا تماس بگیرید.
تلفن ثابت:88019243-88019244
تلفن همراه :09121457035

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.