مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 05 اسفند 1399

 سوال حقوقی - تغییر سن

باسلام.من در شناسنامه متولد ۶۵ هستم میخواستم دادخواست تغییر سن بدم و سنم را ۴سال کوچیک کنم.یعنی ب ظاهرمم نمیخوره ک ۶۵ باشم.همه فکر میکنم ۷۲ یا ۷۳ هستم.ایا از شهر دیگه میتونم برای کاهش سن اقدام کنم؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 113

پاسخ - تغییر سن

  • صولا امکان تغییر تاریخ تولد در شناسنامه وجود ندارد مگر آنکه دلایل کافی مبنی بر اینکه سن شخص واقعا کمتر و یا بیشتر از آنچه در شناسنامه قید شده است وجود داشته باشد.
  • قانون حفظ اعتبار اسناد سجلی و جلوگیری از تزلزل آنها مصوب 1367:ماده واحده - از تاریخ تصویب این قانون تغییر تاریخ تولد اشخاص ممنوع است.
    ‌تبصره - صاحب شناسنامه تنها یک بار در طول عمر و در صورتی که اختلاف سن واقعی با سن مندرج در اسناد سجلی به تشخیص کمیسیونی‌مرکب از فرماندار یا بخشدار، رئیس اداره ثبت احوال محل و پزشک منتخب، مدیر عامل سازمان بهداری استان و رئیس شورای اسلامی شهر و یا بخش‌محل صدور شناسنامه و با عضویت و ریاست قاضی دادگاه صالحه محل تشکیل می‌گردد بیش از پنج سال باشد می‌تواند سن خود را اصلاح نماید.
  • صرف اینکه ظاهر شخص جوانتر و یا مسن تر از سن شناسنامه ای او نشان بدهد دلیل برای تغییر سن شناسنامه ای نمیباشد. 
  • اقدام برای اصلاح شناسنامه در محلی که شناسنامه شخص صادر گردیده است صورت میپذیرد. پس از شهر دیگری نمیتوانید اقدام برای این منظور نمایید.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.