مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: شنبه 11 بهمن 1399

 سوال حقوقی - ترک منزل - نشوز زن

سلام خسته نباشی همسر من شغل ارایگشری زنانه داره و چهار ساله که فهمیدم زنم ۳۰۰ میلیون پول نزول کرده بدون اطلاع من والان یک هفته اس رفته تهران بدون اجازه من و زنگ می زنم خانواده اش بهم فحش میده چکار کنم ؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 423

 

پاسخ - ترک منزل زوج توسط زوجه

  • به موجب ماده 1114 قانون مدنی: زن باید در منزلی که شوهر تعیین می کند سکنی نماید مگر آنکه اختیار تعیین منزل به زن داده شده باشد.
  • بنابراین از جمله وظایف قانونی زوجه سکونت در منزل زوج و تمکین از وی میباشد.
  • چنانچه زوجه منزل زوج را بدون دلیل قانونی ترک نماید مستحق نفقه نخواهد بود. ماده 1108 قانون مدنی بیان می دارد : هرگاه زن بدون مانع مشروع از ادای وظایف زوجیت امتناع کند مستحق نفقه نخواهد بود. 
  • علاوه بر این چنین زنی که به وظایف قانونی خود عمل نکرده و ناشزه محسوب میشود استحقاق اجرت المثل را نیز نخواهد داشت و زوجه میتواند به این عنوان از دادگاه تقاضای ازدواج مجدد بنماید. (ماده 16 قانون حمایت خوانواده)
  • در هر حال زوج میتواند درخواست طلاق خود را از دادگاه بنماید و همانطور که گفته شد زوجه استحقاق دریافت نفقه و اجرت المثل را ندارد.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.