X
مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری - دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 28 اردیبهشت 1400

 ادعای مالکیت منابع طبیعی بر باغ و اراضی شخصی

سلام و عرض ادب. یک قطعه باغ موروثی با سن بیش از 200 سال داریم که سال گذشته تصمیم بر نو سازی و مکانیزاسیون این باغ سه هکتاری و تصحیح ناهمواری های آن گرفته شد . پس از هموار سازی باغ عده ای از اهالی بر حسب غرض ورزی و باج خواهی پس از ایجاد درگیری و مزاحمت در نهایت دیدند که چیزی دستگیرشان نمیشود با گزارش کذب به اداره منابع طبیعی از این منظر که یعنی این ها منابع ملی را تصرف کرده اند کار را به دادگاه کشیدند و اکنون بیش از یک سال میگذرد. یکی از این اهالی بدون اجازه یک کارشناس منابع طبیعی را اوردند و زمین ما را بدون آگاهی دادن و مجوز متر کرده اند و در تماس تلفنی این کارشناس گفتند که یا به فلانی هم زمین بدهید یا این که منابع طبیعی اعلام میکنیم. با وجود گرفتن وکیل و ارائه تصاویر ماهواره ای و هوایی از دهه 40 تا کنون در آخر سر قاضی پرونده ما را به مرکز استان ارجاع داده است و معلوم نیست چه خواهد شد. حتی استشهادات از محل و چند روستا هم ارائه شده است . از طرفی هم یکی از اهالی طرف ما رفت و آمد های بسیار به مرکز استان و شهر دارد و آیا امکان اینکه رشوه پرداخت کرده باشد و پرونده ما را دچار پیچ و خم کرده باشد هست ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. باتشکر

 

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1092

اثبات مالکیت زمین

 

اثبات ادعای مالکیت اراضی و منابع طبیعی

  • بله، هر امکانی وجود دارد.متاسفانه از این بد اخلاقی ها با توجه به افزایش قیمت زمین بسیار فراوان دیده می شود.اما در هر حال با داشتن یک وکیل با تجربه، پر انرژی و متخصص و نیز با پیگیری مستمر پرونده تان به نظر می رسد بتوانید مورد ادعایی خود را به اثبات برسانید.در این خصوص چند توصیه به شما داریم  :

1- نقشه های هوایی که اثبات کننده سابقه عمران و احیا است را از سازمان جغرافیایی بگیرید.

2- از نسخه پولی گوگل مپ سوابق عمران و احیای ملک را تا 15 سال پیش در آورید.

3- از طریق یک کارشناس متخصص باغداری و درختکاری حداکثر عمر درختان باغ خود را در قابل یک قرار تامین دلیل تهیه نمایید.

4- اسناد و مدارک کتبی و سلسله ایادی متصرفین در باغ مورد اشاره را برای روئت قاضی و مراجع قانونی (مثل کمیسیون ماده 56) آماده کنید.

5- اگر بتوانید ثابت کنید که تصرفات شما قبل از حکومت قانون راجع به ملی شدن اراضی است خیلی راحت می توانید با استناد به مقررات عمومی راجع به حیازت مباهات ادعای خود را اثبات نمایید.همانطور که گفته شد قدمت درختان و نقشه های هوایی خیلی می تواند در این خصوص موثر باشد.

6- یک وکیل دادگستری علاوه بر اینها می تواند لیست بلند بالایی از دلایل توجیهی و تاثیر گذار را به قضات و مقامات رسیدگی کننده ارائه دهد.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو موضوعی

Skip Navigation Links.

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.