مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 28 اردیبهشت 1400

 چطور می توانم برای فرزند خوانده ام شناسنامه بگیرم ؟

سلام خسته نباشین

من نوه ی خواهرم رو واسه فرزند خواندگی اورد بداز دوروز به دنیا اومدنش اوردمش الان سه سالشه بی شناسامه هست میخوان به اسم خودم باشه ؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 2545

پاسخ - نحوه گرفتن شناسنامه برای فرزند خوانده

  • پدر و مادر طبیعی و قانونی کسانی هستند که فرزند از آنها زاده شده  است و فرزند حاصل توالد و تناسل آنها باشد و فقط آنها هستند که می توانند برای طفل شناسنامه بگیرند در نتیجه کسی غیر از آنها نمی تواند شناسنامه بگیرد.
  • گاهی دیده می شود که افراد با فریب مراجع قانونی اقدام به اخذ شناسنامه مینمایند اگر اینکار مستلزم انجام ی عمل مجرمانه مثل جعل باشد ما اینکار را توصیه نمی کنیم.ولی شاید بتوانید از طریق جمع آوری یک استشهادیه (البته استشهادیه دروغین) وانمود کنید که مثلا فرزند در خانه متولد شده است و زمان تولد برای او شناسنامه نگرفته اید و به این واسطه بتوانید شناسنامه بگیرید.
  • توصیه کلی ما این است به یک وکیل با تجربه و مطمئن در زمینه مسائل مرتبط با شناسنامه مراجعه کنید و البته توجه داشته باشید نه هر وکیلی؛ چرا که گاهی از اوقات همکاران ما افراد را ترغیب به انجام اعمال مجرمانه و غیر قانونی نموده و مسئولیت های کیفری سنگین متوجه آنها می نمایند.

اگر مصمم به انجام اینکار هستید و توانایی پرداخت دستمزد وکیل را هم دارید می توانید به دفتر وکالت ما هم مراجعه نمایید. 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.