مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 15 مهر 1398

 توقیف ملک مشاع که در رهن بانک است

سوال :
بنده یک دانگ از ملکی مشاع که هر کدام یک برگ سند مجزا دارد توقیف کردم هر دانگ برای شش برادر است و بنده از یکی از برادر ها چکی برگشتی دارم و یک دانگ که به نام شخص ایشان است توقیف کردم . حال که پرونده ام به اجرای احکام و مزاییده رسید به علت نبودن مشتری و نبودن ملکی دیگر خودم بابت طلبم ۱۲ شعیر از یک دانگ را قبول کردم. اما روی پلاک ثبتی قبل از بازداشت بنده وام بانکی بوده و این وام روی شش دانگ پخش شده و بانک مربوطه برای تسویه فقط شش دانگ می‌پذیرد و اعلام کرده یه دانگ وام و نمی‌توانیم تسویه کنم . حال دادگاه اینجانب با اینکه اعلام کردم بنده کل وام و می‌پذیریم تسویه کنم و به ازای آن شعیر دریافت کنم و سهم یک دانگ هم مازاد دارد و اجازه این کار و میدهد دادگاه مربوطه نمی‌پذیرد و میگوید نمیشود کل وام از یک نفر کم شود . چون من از یک نفر طلبکار هستم و برادر بزرگتر روی این پلاک ثبتی مشاع وام گرفته و همه برادر ها محضری اجازه وام گرفتند به ایشان را دادند . مزاییده هم انجام شده دیگر به طلب بنده تاخیر تادیه اضافه نمیشود و از طرفی سند هم بهم نمی دهند تکلیف چیست؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1582

پاسخ به سوال حقوقی با موضوع توقیف ملک مشاع

باسلام چون قبل از اینکه شما ملک را توقیف کرده و در قالب مزایده آن را به خود منتقل نمائید بانک و مرتهن که صاحب حق الویت است بر شما مقدم بوده است و بانک مجبور نیست که مالکیت شما و تشریفات مزایده را بپذیرد.

در نهایت راه حلی که به نظر می رسد این است که از تملک سهم محکوم علیه در قالب مزایده خوداری نموده و مال دیگری از وی پیدا کنید یا مطابق ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی حکم جلب وی را بگیرید.


در صورتیکه توجیه نشده و پاسخ خود را به تمامی دریافت نکرده اید توصیه میشود برای بررسی دقیقتر با دفتر وکالت ما هماهنگ کرده و حضورا مراجعه کنید.


مطالعه مطالب مرتبط : 

1-دادخواست مطالبه وجه چک و توقیف اموال

2-الزام به انجام تعهدات قراردادی، خسارت قراردادی

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.