مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 30 فروردین 1400

 تکلیف نفقه فرزند در فرض عدم توانایی پرداخت چیست ؟

باسلام بنده شش ماه پیش یه قرارداد دو ساله برای نفقه فرزند نوشتم که وکیل و شاهدین و خودم امضاش کردیم که بر اساس اون من باید ماهانه هشتصد هزار تومان پرداخت کنم و هزینه های تحصیل و دکتریش هم جداگانه گردن منه الان من توانایی مالی ندارم بی کارم قرص اعصاب هم می خورم به نظرتون راهی هست که نفقه روکم کنم یا چطور ثابت کنم که توانایی پرداخت ندارم آخه رفتم پیش قاضی گفت هیچ راهی نداری خواهش میکنم راه قانونی برام پیداکنید؟

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 66

پاسخ - پرداخت نفقه فرزند

  • به موجب ماده 1199 قانون مدنی پرداخت نفقه فرزند اولا به عهده پدر وی میباشد. اما چنانچه واقعا از پرداخت نفقه فرزند خود ناتوان هستید، نیازی به انجام اقدام خاصی از جانب شما نمیباشد. صرفا نفقه را پرداخت ننمایید. در این صورت چنانچه شکایتی از شما مبنی به پرداخت نفقه صورت گرفت، عدم توانایی پرداخت و اعسار خود را در دادگاه مطرح و ثابت نمایید.
  • لازم است بدانید در تعیین نفقه اقارب توانایی مالی پرداخت کننده ضرورت دارد پس در صورتیکه عدم توانایی اثبات و احراز شود، تکلیف پرداخت نفقه منتفی است و بار قانونی آن به دوش سایر خویشاوندان به ترتیب قرابت خواهد افتاد.
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.