نمونه قراردادها

نمونه قراردادهای حقوقی تنظیم شده توسط وکلای متخصص قرارداد

تاریخ انتشار: یکشنبه 16 آذر 1399
متن قرارداد صلح - وکیل برای مشاوره و تنظیم انواع قرارداد

 متن قرارداد صلح - وکیل برای مشاوره و تنظیم انواع قرارداد

صلح از جمله عقود معاوضی، تملیکی و مسامحی است.در این قرارداد (صلحنامه) قانونگذار دست طرفین قرارداد را برای تعیین شروط و محتوای قرارداد باز گذاشته تا آنجا که به نظر می رسد با وجود ماهیت و ویژگیهای عقد صلح نیاز به قانون گذاری و وضع ماده 10 قانون مدنی و قرارداد های آزاد و بی نام نبود.به عبارت دیگر علاوه بر عقد صلح، تأسیسی در قانون مدنی وجود دارد که مطابق آن در صورت عدم مخالفت قرارداد با قوانین و نظم عمومی، آن قرارداد صحیح و لازم الاجرا است (ماده 10 قانون مدنی).توصیه می شود قبل از انعقاد هر قراردادی، جهت رعایت شرایط و نکات مهم و اساسی در تنظیم قرارداد با یک وکیل متخصص و با تجربه در زمینه انعقاد قرارداد مشاوره نمایید.در ادمه این مطلب متن یک نمونه قرارداد صلح و سوالات متداولی که در این خصوص از ما پرسیده شده است جهت اطلاع و آگاهی مخاطبان گرامی ارائه می شود.باید توجه داشته باشید متن ارائه شده حداقل محتوا و شرایط یک قراداد صحیح را دارد و لازم است براس تنظیم قرارداد مخصوص رابطه حقوقی خود با طرف مقابل، حتما نگارش آن را به یک وکیل متخصص و با تجربه قرارداد بسپارید.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 280777

 

نمونه متن یک صلح نامه یا قرارداد صلح

 

مصالح :  خانم/آقای ........ به شماره شناسنامه ...... صادره از...... به کدملی .......... به نشانی ........... .
متصالح : خانم/آقای ........ به شماره شناسنامه ...... صادره از ...... به کدملی .......... به نشانی .......... .

نکته : منظور از مصالح کسی است که مال عینی و مادی متعلق به اوست و در صلح عینی (یعنی صلح مالی که قابل لمس است و عینیت دارد) ، مالی را از مالیکیت خود خارج نموده و به مالکیت طرف مقابل در می آورد و به طرف مقابل متصالح گفته می شود. 

نکته: در صلحی که موضوع آن مال نیست و در مقام دوستی و آشتی و مصالحه و رفع خصومت (صلح بر دعوا)، فرقی بین مصالح و متصالح نیست و این عناوین اختصاصی به هیچ کدام از طرفین ندارد.

 

مورد صلح : کلیه حقوق راجع به شش دانگ ملکیت و عرصه و اعیان به انضمام  حق کسب، پیشه یا تجارت و سرقفلی یک واحد تجاری (مغازه) به پلاک ثبتی ........................ واقع در ...................... با تمامی توابع و ملحقات و آنچه که در سند مالکیت آمده اعم از پارکینگ و انباری و نیز انشعابات آب و برق و گاز و تلفن منصوب در آن که متعاقب تنظیم این صلحنامه و در خصوص واگذاری کلیه حقوق ناشی از مالکیت مورد صلح موصوف، سند انتقال قطعی تنظیم نماید. با این صلحنامه دیگر مصالح نسبت به مالکیت واحد تجاری مذکور ادعایی نخواهد داشت.

نکته : مورد صلح می تواند هر چیزی باشد اعم از مال موجود یا مالی که احتمالاً در آینده بوجود می آید یا مال عینی مثل یک خودرو یا مالکیت یک ملک و مال اعتباری مثل سرقفلی یا حق کسب و پیشه و یا حتی یک مجموعه اختلافات و دعاوی که بین دو طرف وجود دارد.بطور کلی به جز عقد ازدواج که نیاز به تشریفات خاص دارد هر قراردادی را می توان برای جلوگیری از سخت گیری های قانونی در قالب عقد صلح گنجاند.
 

مبلغ قرارداد: مبلغ ................ ریال وجه رایج که تماماً نقداً بنا به اقرار به مصالح تسلیم و تادیه گردیده. 

نکته : صلح اصولاً یک عقد مسامحی و مجانی است یعنی وجود مبلغ و عوض شرط صحت آن نیست یا به تعبیر قانونی از جمله عقود مغابنی و معاوضی محسوب نمی شود و می تواند رایگان و مجانی باشد و در صورت وجود عوض و مبلغ یا مال الصلح، ضرورتی ندارد که بین موضوع معامله و مال الصلح تناسبی از نظر ارزش باشد.مثلاً اگر یک آپارتمان چند میلیارد تومانی به یک شاخه نبات یا صد هزار تومان پول صلح شود از این جهت خدشه ای نمی توان به آن وارد کرد.برخلاف بیع و سایر عقود معاوضی.

 

شرایط قرارداد صلح

الف) مصالح به موجب این صلحنامه کلیه حقوق ناشی از مالکیت خود را به طرف دیگر صلح نموده و هیچ گونه ادعایی در این خصوص نخواهد داشت.

ب) هیچ گونه اختیار فسخ معامله در این معامله درج نشده و طرفین جز با اقاله حق بر هم زدن معامله را ندارند.

نکته : این شرط به این صورت هم می تواند درج شود که طرفین عقد می گویند و می نویسند ""به شرط اسقاط کافه خیارات ولو خیار غبن اگر چه فاحش یا افحش باشد.(فاحشا کان او افحش)""


ج) متصالح  هر زمان که تقاضا نماید مصالح  باید مورد صلح و متعلق حق دیگری را تحویل مالک این صلح نامه بدهد.در غیر اینصورت طرف مقابل (متصالح) حق هر نوع شکایت را خواهد داشت. 
د) پرداخت هزینه های انتقال اعم از هزینه فک رهن و مالیات به نقل و انتقال و عوارض شهرداری و هزینه ثبت به عهده خود انتقال گیرنده است.

ه) ................ .

ط) ............... .

ی) ............... .

ک) ............... .

ل) ............... .

م) ............... .

ن) ............... .

این قرارداد فی مابین مصالح و متصالح در کمال صحت عقل و سلامت و اراده و بدون اجبار و اکراه تنظیم گردید.
کلیه معاملات و قراردادهای مغایر با متن این صلح نامه بین مصالح با افراد دیگر باطل و بی اعتبار بوده و فاقد اثر است. مصالح تعهد نموده و اقرار می نماید که هیچ گونه معامله و عقد تملیکی مفاد این صلح نامه منعقد ننموده است. و در صورت وجود هر گونه عقد قبل یا بعد از این قرارداد عقد مذکور بی اعتبار است.

نکته : علاوه بر آنچه گفته شد در قسمت سایر شرایط عقد صلح میتوان هر شرط مشروع و قانونی را گنجاند و در این خصوص هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. با این وجود توصیه میشود جهت تنظیم یک قرارداد کامل و جامع و قانونی حتما با یک وکیل متخصص و با تجربه در زمینه تنظیم قرارداد مشورت نمایید. 

 

امضا صلح کننده:

امضا صلح گیرنده:

امضا شاهد:

نکته : برای صحت یک قرارداد صلح قصد و رضای طرفین به هر طریقی اعم از امضا یا اثر انگشت میتواند ابراز شود.

نکته: این یک نمونه صلح نامه عادی است.صلح نامه همچنین می تواند رسمی باشد.برای تنظیم صلح نامه رسمی انجام تشریفات خاصی ضرورت دارد مثل استعلام مالکیت از اداره ثبت و پرداخت مالیات و مواردی از این دست.  

نکته: در عقد صلح ادعای غبن راه ندارد و همانطور که گفته شد صلح کننده یا مصالح بعد ار قبول و امضا نمی تواند ادعا کند که ضرر کرده است.

 

 

ثبت امتیاز
پرسش و پاسخ‌های متداول
برای تنظیم یک قرارداد صلح توسط وکیل نیاز به تصویر کارت ملی طرفین قرارداد و اگر موضوع آن ملک است مشخصات ثبتی آن ملک و اگر موضوع آن مال دیگری غیر از ملک است ویژگی های آن مال و به طور کلی لیست انتظارات و توافقات طرفین قرارداد. 10- برای تنظیم یک قرارداد صلح توسط وکلای شما چه مدارکی لازم است ؟ برای تنظیم یک قرارداد صلح توسط وکیل نیاز به تصویر کارت ملی طرفین قرارداد و اگر موضوع آن ملک است مشخصات ثبتی آن ملک و اگر موضوع آن مال دیگری غیر از ملک است ویژگی های آن مال و به طور کلی لیست انتظارات و توافقات طرفین قرارداد.
برای تنظیم صلحنامه رسمی مانند بیع نامه و یا بنچاق و سند رسمی باید به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه کنید.برای تنظیم صلحنامه عادی تشریفات خاصی لازم نیست و میتوان آن را روی یک کاغذ آچهار معمولی هم نوشت ولی بهتر است حتما تنظیم قرارداد صلح را به یک وکیل و فرد متخصص و با تجربه در زمینه قراردادها بسپارید.
هر مالی و هر ملکی و هر حقی و به طور کلی هر چیزی که قابل تقویم و قیمت گذاری باشد و بتوان برای آن ارزشی تصور کرد صرفنظر از اینکه موجود باشد یا نباشد، ملموس و عینی باشد یا نباشد و یا حتی معلوم باشد و یا نباشد می تواند موضوع عقد صلح قرار گیرد.مثلاً موضوع عقد صلح میتواند مال منقول، غیر منقول، مال مثلی، مال قیمی، مال کلی، مال اعتباری و یا حتی حق مانند سرقفلی یا حق فسخ باشد به جز حقوقی که جنبه تکلیف دارند مانند : حق ابوت (حق پدری) یا بنوت (حق فرزندی).
اسنادی که در دفترخانه اسنادرسمی منعقد می شوند سند رسمی هستند و ضرورت ندارد که یک صلحنامه برای صحت حتما رسمی باشد.صلحنامه مانند هر قرارداد دیگر می تواند عادی یا رسمی باشد.قرارداد صلح هم مانند سایر قراردادها صحیح و لازم الاجرا است ولی البته باید در نظر داشت که اعتبار قرارداد صلح فقط به طرفین آن سرایت دارد و این قرارداد نیز در صورت عادی بودن نزد ثالث یا مراجع دولتی قابل ارائه نیست.مثلا کسی نمی تواند یا در دست داشتن یک صلحنامه عادی خود را مالک معرفی کند و اقدام به اخذ پروانه ساخت ملک (پروانه ساختمان) از شهرداری بنماید.
صلح یک عقد مسامحی است یعنی با مسامحه و به دور از سختگیری و تشریفات قانونی انجام می شود پس وجود یا عدم وجود عوض در آن تاثیر چندانی ندارد.مطالبق ماده 757 از قانون مدنی صلح بلا عوض نیز صحیح است و مطابق ماده 760 همان قانون صلح در هر حال یک عقد لازم الاجرا و غیر قابل انحلال است مگر با توافق طرفین.مطابق یک باور غلط عقد صلح اگر مجانی باشد لازم الاجرا نیست این نظر کاملا غلط است و طبق دو ماده مورد اشاره عقد صلح در هر حال لازم الاجرا است .هدف قانونگذار از وضع مقررات عقد صلح فصل خصومت و رفع تنازع است پس لازم الاجرا بودن و غیر قابل انحلال بودن که خود موجد دعاوی جدید است با فلسفه عقد صلح تناسب دارد.
صلح انواعی دارد که اجمالاً عبارتند از : صلح عمری، صلح رقبی، صلح عین، صلح منافع، صلح حق، صلح معوض و صلح مجانی.منظور از صلح عمری این است که فردی عین ملک یا مال خود را به دیگری صلح نماید و منافع را به اندازه عمر خود یا طرف معامله یا ثالث برای خود نگه دارد.در اثر این عقد به مجرد انعقاد عین ملک متعلق به متصالح و منافع آن تا عمر آن شخص (شخصی که شرط و تعیین می شود) متعلق به خود صالح یا شخص مورد نظر اوست.
صلح خود یک عقد مستقل است ولی می تواند در مقام عقود دیگر هم منعقد شود یعنی آثار و خواص عقود دیگر را داشته باشد.مثل اینکه ماهیت عقد صلح باشد ولی خواص و آثار عقد بیع یا اجاره یا ودیعه یا عاریه یا وکالت یا هبه و یا حتی قراردادهای آزاد و بی نام را داشته باشد.نکاح از جمله عقود تشریفاتی است و وصف محرمیت ناشی از نکاح جز با جریان صیغه نکاح منعقد نمی شود و قابل تبدیل به صلح نیست.البته عده قلیلی از فقها (و نه حقوقدانان) معتقد به نکاح معاطاتی و مسامحه در عقد ازدواج هستند.
به صلح کننده مطابق یک رویه فراگیر مصالح گفته می شود هر چند که صالح واژه صحیح تری است.به صلح گیرنده در عرف و لسان حقوقی متصالح گفته می شود.
هزینه تعریف شده ای برای تنظیم صلحنامه وجود ندارد.اگر صلحنامه رسمی باشد فقط پرداخت حق الثبت و حق التحریر و اگر عادی باشد دستمزد تنظیم کننده قرارداد که به طور متوسط و با توجه به حجم و پیچیدگی قرارداد و زمان لازم برای تنظیم آن رقمی بین 3 تا 5 میلیون تومان است.
مانند هر قرارداد دیگری اگر طرف قرارداد صلح به محتویات صلحنامه عمل نکند متعهد له و کسی که به نفع او تعهد شده است می تواند الزام و اجبار او به انجام تعهد را درخواست نماید و دادگاه دستور و حکم انجام تعهد را صادر می نماید و اگر باز هم طرف تخلف کند با اجبار دادگاه مواجه خواهد شد.
نظرات

یکشنبه, 07 دی,1399

اسلام

ضمن تشکر بسیار عالی توضیح دادین.کاملا شفاف و واضح


پاسخ وکیل :
تشکر از توجه شما.خوشحالیم که رضایت دارید.

چهارشنبه, 10 دی,1399

عادل

سلام.
بنده سئوال دارم. سند زراعی را صلح نامه در دفترخانه ثبت کردم. آیا به همین صلحنامه بسنده کنم. یا درخواست صدور سند قطعی کنم؟سند زمین کشاورزی است و نصف سند را صلح کردم. ممنون


پاسخ وکیل :
منظور از سند قطعی همان سند رسمی است که در دفترخانه اسناد رسمی تنظیم مینمایید.شما می توانید مطابق مفاد صلحنامه رسمی از داره ثبت تقاضای صدور سند تک برگ هم بنمایید.به طور کلی به هر سند انتقال بی قید و شرط در خصوص مالکیت عین ملک سند قطعی یا بنچاق گفته می شود که متعاقب آن قابلیت صدور سند مالکیت از اداره ثبت نیز وجود دارد.

شنبه, 16 اسفند,1399

ابراهیمیان

عرض سلام میخواستم بدونم صلح پدر بر وارث مبنی بر اجرا و انتقال مورد صلح بعد از زمان فوت مصالح باشد آیا مشمول مالیات بر ارث نیز میشود؟


پاسخ وکیل :
سلام
اگر منظور شما صلح عمری است، بله صلح عمری هم انتقال حقوقی محسوب شده و مشمول مالیات است.البته (فکر می کنم و مطمئن نیستم) صلح عمری اگر قابل فسخ باشد مالیات چندانی ندارد.بهتر است این سوال را برای دریافت پاسخ دقیق تر از یک دفترخانه اسناد رسمی بپرسید.

ﺳﻪشنبه, 19 اسفند,1399

ایمان

سلام . مصالح بیسواد است اگر صلح نامه شاهد داشته باشد بهتر است ؟ واینکه بعد از فوت مصالح صلح نامه مشکلی پیدا نمیکند ؟


پاسخ وکیل :
بله ، طبیعتاً وقتی یکی از طرفین قرارداد سواد ندارد شاهد نزدیکترین راه اثبات وقوع صلح است.بعد از فوت مصالح اگر ورثه منکر وقوع صلح باشند با استناد به صلحنامه باید علیه ایشان اقدام به طرح دعوای الزام به تنظیم سند نمود.

یکشنبه, 24 اسفند,1399

امیدعلیخانی

با سلام واحترام.مطلب بسیار جامع و شفاف و دربرگیرنده ی جزئیات و به مراه تمثیل بود.سوالی برایم مطرحه صلح یک پروانه بهره برداری که در رهن لیزینگ بود بدون استعلام از لیزینگ اتفاق افتاد.بعد مصالح دادخو است ابطال سند صلح داده و دستورموقت مبنی بر منع نقل و انتقال قطعی پروانه گرفته.آیا به استناد دستور موقت بهره برداری از مال الصلح مثلا معدن نیز متوقف میشود؟یعنی انتفاعی تحصیل نشود..بعداز ۱۱ سال هنوز رای قطعی صادر نشده و دادگاه تجدیدنظر به دنبال اثبات چگونگی پرداخت مال الصلح است حال انکه دادگاه بدوی صلحنامه رو به علت نگرفتن استعلام از مرتهن باطل اعلام کرده.


پاسخ وکیل :
سلام..ممنون از عنایت و توجه شما
پاسخ به سوال شما در خصوص یک پرونده 11 ساله احتیاج به دقت، توجه و بررسی دارد.یقیناً در این پرونده وکیل داشته اید توضیح می کنیم با وکیل خود همراه و هماهنگ باشید و سوالات خود را هم از وی بپرسید.اما این حق برای شما وجود دارد که در صورت نیاز با مراجعه حضوری به یک وکیل با وی مشورت نمایید.

ﺳﻪشنبه, 03 فروردین,1400

نیکا

سلام و وقت بخیر،بنده پدرم فوت شده و حقوق بگیر و بیمه تامین اجتماعی داشتن،از پدربزرگم صلح نامه دستی همراه با امضا و اثرانگشت گرفتیم که سهم الارث به ما فرزندان برسه ولی صلح نامه رسمی نشده،اما ایشون الان ادعا دارن سهمشون رو میخوان و اگه ندیم شکایت میکنن،حالا تکلیف چی هست؟؟

ﺳﻪشنبه, 03 فروردین,1400

حسن ساسانی


با سلام و عرض احترام،

آیا عقد انتقال مالکیت منافع ملک بدون تعیین مدت از لحاظ شرع باطل است ؟

مصالح شش دانگ منافع ملکی را به متصالح انتقال داده (بدون تعیین مدت) و شش دانگ عین را همزمان به شخص ثالث فروخته است.
شخص متصالح ، این خرید را وکالتا برای شخص ثالث انجام داده (شخص ثالث جاهل به موضوع انتقال منافع)
اکنون که مصالح و متصالح فوت کرده اند ، شش دانگ منافغ ملک به چه کسی تعلق دارد؟
وراث مصالح؟ وراث متصالح؟ شخص ثالث؟
با تشکر

یکشنبه, 08 فروردین,1400

احمد

با سلام . ما یک زمین را از طریق صلح نامه گرفته ایم بعد از چندین سال متوجه شده ایم محدوده زمین در صلح نامه درست است ولی پلاک ثبتی اشتباه . از ورثه خواستیم پلاک ثبتی را اصلاح کنند انجام نمی دهند . چطور می توان پلاک ثبتی را تصحیح کرد

چهارشنبه, 11 فروردین,1400

رضا

با عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید من و پدرم و داداشم تو یه خانه سه طبق زندگی میکنیم که دو طبقه آن را پدرم ساخته و طبق سوم را تماما من با هزینه خودم ساختم حالا پدرم از من میخواد که یه توافق نامه بنویسم که طبقه سوم را من ساختم و آنها یعنی پدر و داداشم امضا کنند تا فردا خدایی نکرده اگه اتفاقی برای پدرم افتاد و خواستیم خونه را بفروشیم من به کمک اون توافقنامه بتونم تمام هزینه هایی که صرف ساخت طبقه سوم کردم به نرخ روز پولم رو بردارم و مابقی رو بین خودم و داداشم تقسیم کنیم خیلی ممنون میشم اگه من رو در این مورد راهنمایی کنید و متنی در اختیار بنده قرار دهید تا به کمک اون بتونم یه چیزی تنظیم کنم.ممنون

یکشنبه, 15 فروردین,1400

مسعود

باسلام
صلح در مورد ملک
بعد از عقد صلح میتوان مصالح را الزام به سند کرد؟
بعد از فوت مصالح آیا سند صلح ابطال میگردد؟
برای جلوگیری از این موضوع باید عنوان صلح چه چیزی باشد؟

ﺳﻪشنبه, 17 فروردین,1400

محمد

سلام درسال ۸۷ بنده مغازه ای بمساحت ۱۰.۵ بصورت قولنامه ای از سه نف که شریک بودن خریداری کردم وکامل پول مغازه خریداری را پرداخت نمودم.اما مالکین زیرزمینی انباری مسکونی وانباری تجاری به مساحت ۱۰۰که سند این انباری روی سند این مغازه هست.ودرمتن قولنامه ذکر شده است که درخرید وفروش نیازی به اجازه طرفین نیست.ومالکین انباری مسکونی.تجاری هیچ گونه حقی به مغازه ندارند وبنده هم هیچ گونه حقی به انباری ها ندارم.درصورت امکان تفکیک طرفین تفکیک کنندو سند جداگانه بگیرند.اما فعلا طبق قانون موجود امکان تفکیک نیست ومقدار یک دانگ از شش دانگ سند را به نام بنده انتقال داده اند.ایا سند صلح نامه تنظیم کنم خوب است یا با قول نامه شکایت کنم از مالکین که قول نامه فروش شش دانگ مغازه را امضا کرده اند.ممنونم راهنمای کنید

پنجشنبه, 26 فروردین,1400

زینب

سلام مصالعه شرعیه قطعیه می شود یعنی چی؟شخص اگ ملک را به مادرش واگذار کند با این عنوان بعد از فوت میتواند دوباره ملک رو بگیره؟

پنجشنبه, 09 اردیبهشت,1400

خوش منظر

با سلام اگر یکی از فرزندان ب زور قسمتی از ارث را به نام زده باشه و بخاییم از بقیه ارث محرومش کنیم پدر و مادر در قید حیات که بدا ز تقسیم ارث در نبود پدر ادعا کند چکار کنیم؟

جمعه, 17 اردیبهشت,1400

آتیلا خسروی راد

سلام خسته نباشید عذر خواهی میکنم میخواستم بدونم اگر مردی دو تا زن داشته باشه حقوق خودشو میتونه چه در زمان حیات و چه یعد از فوتش به یکی از زنهاش انتقال بده واین صلح معتبر هست یا خیر؟ با تشکر

دوشنبه, 03 خرداد,1400

ماریا صالحی

سلام من وبرادر زن برادرم ..وارث برادرم محسوب می شویم ...چون برادرم بچه نداشته ..وخودش وهمسرش فوت کرده اند ..انحصار ورثه هم گرفته ام ..حالا برادر زن برادرم که خودش تنها وارث خواهرش که همسر برادرم بوده ..میخواهد تمام حقوق خودش از ارث برادرم رابه من ببخشد ..ولی من از این می ترسم که بچه هایش در آینده ..وبعد از مرگ ایشان مدعی حقوق شوند ..چه نوع قراردادی ببندم ..وچه چیزی بنویسم ..که دیگر کسی درآینده نتواند ازمن شکایت کند وبرایم مشکلی پیش بیاورد ..تورو به خدا جوابم را بدید ..هر وکیلی یه حرفی می زندنمی دانم کدومش درست هست

ﺳﻪشنبه, 11 خرداد,1400

فاطمه السادات

باسلام.
شوهر بنده صاحب مغازه ای اوقافی است. و پدر و مادرشان در قید حیاتند. آیا باصلح نامه، میتواند مغازه را که اوقافی است به نام بنده بزنند که بعد از وفات ایشان، بنده مالک باشم؟
در مورد حقوقشان چه؟ آیا صلح نامه برای حقوق هم امکان پذیر است؟( بیمه آزاد تامین اجتماعی)
ممنون.

جمعه, 21 خرداد,1400

پرتو

درود وقت بخیر .. اگر یک زن و شوهر ک فرزندی ندارند ب هم دیگر صلح دهند برای اینکه بعد از فوت هر کدام تمامی دارائی ب بازمانده برسد چ کار باید بکنند چ مدارکی نیاز هست و هزینش چقدر هست ؟ ممنون میشم توضیح دهید .

چهارشنبه, 16 تیر,1400

حمیدرضا مهراد

سلام وقتتون بخیر
آیا مبلغ رهن منزل مسکونی در اجاره نامه هم میشه صلح کرد؟
هزینش چقدره؟

پنجشنبه, 31 تیر,1400

عرض سلام خدمت وکیل ارجمند یه سول داشتم ما یه نزاع فامیلی داشتیم بعد نزاع طرف ما شکایت کرد و دو نفر از ما رو به زندان انداخت و چند نفرمون فرار کردیم و اتهام ادم ربایی زده البته فیلم که ما پسرشو جهت انتقام تو ماشین کردیم رو به دادگاه ارائه داده الان با طرف

ممنون تشکر از اطلاعاتی که اختیارمون میزارین

شنبه, 16 مرداد,1400

حامد

با سلام و وقت بخیر
آیا صلح نامه ی رسمی سرقفلی بدون امضای مالک برای انتقال مصالح به متصالح قابل قبول است؟

ﺳﻪشنبه, 19 مرداد,1400

آرمان

سلام وقت بخیر
صلح ملکی تا زمان قید حیات صاحب سند اعتبار دارد یا خیر ؟ و آیا نیاز به ثبت دفتری میباشد ؟

چهارشنبه, 27 مرداد,1400

نرگس جلیلوند

سلام وقت بخیر از توضیحات کامل و جامعتون ممنون مادر من زمینی رو به من با صلحنامه دادند ولی بعد از حدود ۶ ماه سند قطعی هم برای زمین به نام من زدند میخواستم بدونم بعد از فوت ایشون با ورثه دچار مشکل نخواهم شد؟صلحنامه هم عادی تنظیم شده از پاسخگوییتون سپاسگزارم🙏🙏

ﺳﻪشنبه, 02 شهریور,1400

Zara

سلام ببخشید
ما یک صلحنامه در دفترخانه ثبت کردیم و حالا بعد از چند سال با بقیه ی ورثه به مشکل بر خوردیم
الان خواستیم بدونیم میشه بدون طرف دیگه ی صلحنامه تقاضای سند تک برگ کنیم

پنجشنبه, 11 شهریور,1400

گلی

با سلام تشکر بخاطر مطالب شفاف شما
میشه لطفا سوال منو جواب بدید 🙏
چند روز پیش پدر بنده همرا با یکی از عمو هام رفتن و خونه ای که به نام مادر پدرم🙏هست رو ب صورت صلح قطعی ملکی 3 دان 3 دانگ ب اسم خودشون زدن ، حالا چون قبلا سند اولیه ی اون دست یکی دیگه ار عمو هام بوده و رفتم براش المثنی گرفتن و تو روزنامه اعلامیه دادن و حتی از پزشکی قانونی برای کهولت سنی و سلامت جسمانی و عقلانی مدرک گرفتن حالا اگر بقیه وراث مادر بزرگم بفهمن و مادربزرگم هم در حال حیات هستند و اینکه بیان و شکایت کنن و نظر ایشونو از مصالحه اوته خونه بر گردونن و یا آیا در صورت عدم حیات و بعد از مدتی فوت بیان و بگن چون پیر بودن و نمیدونسته و اینا میتونن خونه رو از مالکیت تصالح ها ک پدر و عموم بیرو هست بیرون بیاورند یا در هیچ صورت حتی دعوا و خونریزی و در آینده عدم رضایت مصالح هم هیچ کاری ازشون بر نمیاد و یه سوال دیگه آیا وقتی تصالح ها خونه رو بفروشن ب نفر بعدی باز هم باید صلح نامه بنویسن و راحت نیس یا هیچ فرقی بین اونا و کسی ک مبیع رو از طریق خرید و فروش ب اسمش هست نداره 🙏🙏🙏🙏🙏؟؟؟؟؟؟؟؟

ﺳﻪشنبه, 16 شهریور,1400

محمد

باسلام و عرض ادب
از توضیحات خوبتون تشکر میکنم.
فقط یه سوال داشتم اگر پدری بخواهد زمینی را به فرزندانش به صورت عمره یا قطعی بدهد بندهای صلحنامه به چه صورت باید باشد؟؟
(بصورت حدودی)

چهارشنبه, 17 شهریور,1400

مرتضی

آیا برای زمینی که در چند متر با همسایه اختلاف دارد ودرحال تعیین تکلیف است می توان قرارداد صلح انجام داد تا بعداز تعیین تکلیف قرارداد اصلی رو ببندیم؟

پنجشنبه, 18 شهریور,1400

یه دوست

با سلام و احترام خدمت شما وکیل محترم و گرامی
به عرض شما می‌رسانم که بنده امسال با توجه به اتهام کیفری از طرف شخصی مجبور به تحمل حبس تا صادر شدن حکم نهایی شدم و در زندان ضمن اینکه متوجه شدم همسرم با خانم متشاکی برای به حبس کشیدن من همدستی کرده بلکه با تهدید ایشان و پدرشان و به زور و اکراه در زندان مجبور به امضای صلحنامه‌ای در مبنی بر انتقال منزل و متعلقات و وسایل آن به همسرم شدم و به ناچار این امر صورت گرفت اما در دفتر اسناد رسمی به رسمیت نرسیده است. با توجه به اینکه این صلحنامه در شرایط غیر عادی و با تهدید و اجبار از بنده گرفته شده است آیا بنده باید تعهدی را که امضاء شده رسمیت بدهم یا می‌توانم درخواست ابطال صلحنامه و اعلام کلاهبرداری را برای ایشان بنمایم؟ با سپاس از لطف و محبت شما

یکشنبه, 28 شهریور,1400

احسان

با سلام
اینجانت مدتی پیش سهم خود از زمینی که از پدرم به من و خواهرانم می رسید را بر طبق صلحنامه عادی به خواهرانم واگذار کردم ولی فی مابین ما شرط شفاهی دیگری که در صلحنامه نیامده بود که آنها نیز جای دیگر از زمین ارثیه خود بنفع اینجانب گذشت کنند..منتهی بعدا شکایت کردند و آن زمین را که در تصرف من بود از من گرفتند حالا هم ادعای گرفتن زمین مورد صلحنامه را دارد آیا راهی هست که حق من ضایع نشود و یا نه چون صلح کردم دیگر کار از کار گذشته؟؟

دوشنبه, 29 شهریور,1400

حسین

با سلام و احترام خدمت شما وکیل محترم و گرامی
به عرض شما می‌رسانم که بنده امسال با توجه به اتهام کیفری از طرف شخصی مجبور به تحمل حبس تا صادر شدن حکم نهایی شدم و در زندان ضمن اینکه متوجه شدم همسرم با خانم متشاکی برای به حبس کشیدن من همدستی کرده بلکه با تهدید ایشان و پدرشان و به زور و اکراه در زندان مجبور به امضای صلحنامه‌ای در مبنی بر انتقال منزل و متعلقات و وسایل آن به همسرم شدم و به ناچار این امر صورت گرفت اما در دفتر اسناد رسمی به رسمیت نرسیده است. با توجه به اینکه این صلحنامه در شرایط غیر عادی و با تهدید و اجبار از بنده گرفته شده است آیا بنده باید تعهدی را که امضاء شده رسمیت بدهم یا می‌توانم درخواست ابطال صلحنامه و اعلام کلاهبرداری را برای ایشان بنمایم؟ با سپاس از لطف و محبت شما

جمعه, 02 مهر,1400

ملیح

همسرم کل اموال رو بنامم صلح میخواد بکنه.ایشون میتونه بفروشه اما من نه؟به صلاح من هست؟؟

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.