X

نمونه قراردادها

نمونه قراردادهای حقوقی تنظیم شده توسط وکلای متخصص قرارداد

 نمونه قرارداد همکاری و استخدام در ترکیه

نمونه قرارداد همکاری و استخدام در ترکیه

گاهی اتباع ایرانی در خارج از کشور اقدام به انعقاد قرارداد می نمایند و تمایل دارند قانون حاکم بر قرارداد آنها قانون ایران باشد هم به جهت آگاهی از قانون ایران و هم به جهت دسترسی به وکیل تنظیم قرارداد ایرانی و هم اینکه گاهی مجوز لازم برای انجام موضوع آن قرارداد در کشور خارجی را ندارند و هم اینکه در فرض وقوع اختلاف و صدور حکم محکومیت یک طرف قرارداد طرف دیگر بتواند از محل اموال موجود در ایران خسارات خود را وصول و حکم را اجرا نماید.مشکل عمده بر سر راه چنین قراردادهایی تعارض قوانین است چرا که بر اساس یک اصل قدیم و پذیرفته شده کشورها خود را صالح به دخالت و رسیدگی در قراردادهای منعقد شده در سرزمین خود می دانند و اگر طرفین بدون در نظر گرفتن این قاعده قانون دیگری را حاکم نمایند ممکن است با صلاحیت سرزمینی قوانین تعارض حاصل شود و هم اینکه گاهی انجام موضوع یک قرارداد مانند رابطه استخدامی و اشنغال یه یک حرفه منوط به داشتن مجوز کار در آن کشور برای اتباع خارجی است.در ادامه یک نمونه قرارداد استخدام بین دو تبعه ایران در یک کشور خارجی را ملاحظه می نمایید که البته شاید بتوان گفت کمترین حسن این قرارداد ین است که در صورت تخلف قابلیت اعمال و الزام با مراجعه به مراجع ایرانی وجود دارد.

  |  
بازدید: 2365
  |  
امتیاز: Article Rating

 

قرارداد همکاری پرسنل - ترکیه


ماده یک- طرفین قرارداد

1- طرف اول : کارفرما

شرکت ...... به نمایندگی آقای ......... شماره پاسپورت ....... آدرس قانونی ....... شماره همراه ........ .

2- طرف دوم : کارمند

 آقای ......... نام پدر .......... شماره پاسپورت .............  آدرس .............. شماره همراه ............. .

 


ماده دو- موضوع همکاری

انجام امور محوله از طرف کارفرما در واحد فروش و بازاریابی در سمت کارمند فروش املاک و مستغلات.

 


ماده سه- تعهدات طرفین

1- تعهدات طرف اول (کارفرما)

الف- طرف اول قرارداد متعهد می گردد طبق این قرارداد کلیه نیازهای اولیه کارمند از جمله محیط مناسب کاری به جهت پیشبرد شرایط موضوع همکاری را در اختیار مجموعه قرار دهد .

تبصره 1- کارفرما متعهد است مبلغ ماهیانه ................. لیر را به صورت حقوق ثابت  در پایان هر ماه در اختیار کارمند قرار دهد .

تبصره 2- ........... .

تبصره 3- .......... .

تبصره 4- .......... .

تبصره 5- .......... .

 

2- تعهدات طرف دوم (کارمند)

کارمند موظف است طبق قوانین کارفرما در ساعت اداری به مجموعه مراجعت نموده و طبق ضوابط شرکت در طول این زمان مشغول فعالیت به پروژه های مرتبط به موضوع باشد .

تبصره 1- کارمند در مدت زمان همکاری طبق این قرارداد حق انجام هیچ گونه همکاری در هیچ زمینه ای با مجموعه و یا فرد ثالثی در کشور ترکیه و ایران ندارد.

تبصره 2- ............... .

تبصره 3- .............. .

تبصره 4- ............. .

تبصره 5- ............. .

 


ماده چهار- خاتمه قرارداد

1- طرفین قرارداد حق فسخ قرارداد را با اعلام قبلی و حداقل 2 ماه قبل از خاتمه همکاری را دارند .

2- در صورت نقض قوانین اخلاقی، حسن نیت و یا نقض اصل محرمانگی، بلافاصله قرارداد کار توسط کارفرما فسخ می شود و کارمند موظف به پرداخت مبلغ پانصد میلیون تومان پول ایران (این مبلغ پیشنهادی است) به عنوان وجه التزام ناشی از عدم انجام تعهد به کارفرما می باشد. که بعد از ارائه مدارک و مستندات به داور و از مسیر داوری قابل وصول است .

3- .............. .

4- ............. .

5- ............. .

6- ............. .

 


ماده پنج- شرایط و مـدت همـکاری

1- این قرارداد به صورت دو ساله می باشد که در صورت توافق طرفین قابل تمدید می باشد .

2- در صورت عدم تمدید قرارداد پس از این مدت، قرارداد خاتمه یافته و تمامی تعهدات راجع به حین قرارداد باطل و کلیه تعهدات حفاظت از اطلاعات و وجه التزام ناشی از تخلف از حفظ محرمانگی کما فی سابق بین طرفین جاری می ماند .

3- ............... .

4- .............. .

5- .............. .

(مهم ترین بخش در نگارش یک قرارداد همین قسمت شرایط قرارداد است که می تواند حسب مورد و با توجه به توافقات طرفین و ویژگی های معامله متفاوت باشد.توصیه می شود این قسمت حتما تحت نظر و بعد از مشاوره با یک وکیل تنظیم شود و در صورت امکان بهتر است نگارش کلی یک قرارداد خصوصاً بخش شرایط قرارداد را به یک وکیل متخصص دعاوی حقوقی و قراردادها بسپارید.)

 


این قرارداد در تاریخ ................................... در دو نسخه تنظیم می گردد که هر دو نسخه حکم واحد را دارد و طرفین اذعان دارند که در صحت و سلامت عقلی و جسمی و با اختیار و بدون هیچ اکراه یا اجباری نسبت به عقد قرارداد اقدام نموده اند .

 

   طرف اول                                             طرف دوم       

                                                                                         

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
5 از 5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

آرشیو زمانی

Skip Navigation Links.

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.