خدمات دفتر وکالت و مشاوره حقوقی دادگران حامی

سرقت(حدی ، تعزیری)

 سرقت(حدی ، تعزیری)

سرقت عبارتست از ربودن پنهانی (مخفیانه) مال دیگری، پس وجود عنصر ربودن و پنهانی بودن و مال، ضرورت و موضوعیت دارد.

به تعریف قانون­گذار سرقت عبارتست از ربودن پنهانی (مخفیانه) مال دیگری، پس وجود عنصر ربودن و پنهانی بودن و مال، ضرورت و موضوعیت دارد. آنچه در قالب این تعریف جای می گیرد سرقتی است که مستوجب تعزیر است (تعزیر به جرایمی گفته می شود که نهاد قانون گذاری آن را جرم دانسته و برای آن مجازات تعیین کرده ) قانون گذار، در مواد 875 تا 891   قانون مجازات اسلامی (بخش تعزیرات) به مصادیق سرقت تعزیری و ضمانت اجراهای آن پرداخته است.

نوع دیگر سرقت که در شریعت جرم انگاری شده و از متون فقهی بر می آید تحت عنوان سرقت حدی جای می گیرد به عبارت دیگر سرقت حدی سرقتی که شرایط مندرج در متون فقهی را داشته باشد قانون گذار ما نیز به تبعیت از فقها در ماده 268 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 شرایط چهارده گانه ی سرقت حدی را بر شمرده است.

در صورت نیاز به مشاوره در مورد سرقت و اعطای وکالت جهت دفاع ازاین عنوان (به وکالت از متهم) و یا اثبات این اتهام (به وکالت از شاکی) می توانید با دفتر وکالت ما و وکیل متخصص امور جزایی و کیفری تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جهت مشاوره حقوقی یا اعطای وکالت به وکیل دادگستری همین حالا تماس بگیرید.
تلفن ثابت:88019243-88019244
تلفن همراه :09121457035

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.