X
مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 30 فروردین 1400

 امکان فسخ معامله خودرو توسط فروشنده به بهانه ضرر

سلام.برج ۱۱ پژو روآ خریدم تصادفی بود و خرج کردم و از روزی که ماشین و مدارک تحویل گرفتم و کل مبلغ پرداخت كردم صاحب ماشین حاضر به انتقال سند نبوده و حالا زنگ زده و میگه ماشین رو ارزون فروختم و تو این مدت من شکایت کردم آیا فروشنده میتواند شکایت کند؟ تشکر

 

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 627

پاسخ - فسخ به دلیل غبن و ضرر در معامله 

  • چنانچه خودرو را به وسیله مبایعه نامه از فروشنده خریده اید، میتوانید دادخواست الزام به فک پلاک و تنظیم سند رسمی خودرو را به دادگاه ارائه دهید. 
  • چنانچه فروشنده مدعی باشد ارزش خودرو بیش از قیمتی است که معامله  طبق آن منعقد شده ، در صورت اثبات وجود غبن میتواند معامله را فسخ کند. معمولا برای این اقدام ابتدا اظهارنامه ای توسط فروشنده مبنی بر اعلام فسخ معامله برای شما ارسال میشود. 
  • در هر حال چنانچه وجود غبن در معامله ثابت شده و معامله به این دلیل فسخ شود، هزینه هایی که برای ماشین از طرف شما پرداخت شده، قابل مطالبه میباشد.
  • چنانچه که غبن در معامله ثابت نشود، در صورتی که دادخواست خود مبنی بر الزام به فک پلاک و تنظیم سند رسمی را تقدیم دادگاه نموده باشید، دادگاه فروشنده را ملزم به انتقال رسمی خودرو به شما مینماید.

 

راه های مشاوره و ارتباط با وکیل متخصص دعاوی حقوقی و قراردادها

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.