نمونه قراردادها

نمونه قراردادهای حقوقی تنظیم شده توسط وکلای متخصص قرارداد

تاریخ انتشار: شنبه 26 تیر 1400
نمونه قرارداد واگذاری حق انتفاع

 نمونه قرارداد واگذاری حق انتفاع

راه های مختلفی برای انتقال منافع املاک و اموال وجود دارد.متداول ترین راه، قالب اجاره و تنظیم اجاره نامه است جز این از طریق عقد صلح ، حق انتفاع و اباحه منفعت هم می توان به مقصود انتقال منافع رسید که هر کدام از این عقود حسب مورد ویژگی ها و صفات خود را دارد.به عنوان مثال عقد اجاره یک عقد معوض بوده و ضرورتاً باید در آن مدت و مبلغ قرارداد ذکر شود.در مقابل قرارداد واگذاری حق انتفاع از جمله عقود مسامحی بوده و وجود عوض در آن ضرورت ندارد و حتی ممکن است شفاهی باشد.البته بهتر است حق انتفاع را از شقوق و زیر مجموعه های عقد صلح بدانیم.حق انتفاع می تواند به نحو عمری، رقبی و یا سکنی تعریف شود.در ادامه یک نمونه قرارداد واگذاری حق انتفاع و حق استفاده و بهره برداری از منافع یک ملک که توسط وکلای دفتر وکالت دادگران حامی تنظیم شده است، جهت اطلاع مخاطبان گرامی تقدیم حضور می گردد.

 

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 12369

متن قرارداد حق انتفاع

مالک  : 

خانم نرگس ......  فرزند : غلامرضا  دارای شناسنامه شماره : ....... صادره از  : تهران  به نشانی:  تهران.خیابان پاسداران ........ .


منتفع :

آقای غلامرضا ....... فرزند : یوسف دارای شناسنامه شماره : .........  صادره از :  تهران ساکن : تهران.خیابان پاسداران ........... .


مورد حق انتفاع :

تمامیت شش دانگ یک باب خانه مسکونی احداثی به مساحت ۷۱,۲۶ متر مربع قطعه ۳ تفکیکی تحت پلاک ثبتی شماره ..... فرعی از ..... اصلی مفروز و انتزاعی از پلاک ..... فرعی از اصلی مذکور محدوده و مورد ثبت سند مالکیت شماره ..... مورخ ۱۳۹۳/۰۲/۰۸ صفحه ۲۲۲ جلد به شماره ثبت ملک ..... صادره به نام مالک با جمیع توابع شرعیه و لواحق عرفیه آن بدون استثتاء اعم از عرصه و اعیان و با برق و بانضمام تلفن منصوبه های در آن که منتفع با وقوف کامل از محل وقوع و مشخصات مورد حق انتفاع و رویت قبول و اقرار به تصرف و قبض آن نمود .


مدت :

از تاریخ 1395/06/08 به مدت عمر منتفع نامبرده که منتفع حق دارد مادام العمر خویش از مورد حق انتفاع به رایگان استفاده نماید.


شرایط قرارداد :

1- پرداخت مالیات و مخارج لازمه برای نگه داری مورد حق انتفاع بر عهده منتفع می باشد هم چنین منتفع متعهد به تادیه بهای مصارف آب و برق و گاز و تلفن منصوبه های مزبور از مال خویش می کند .
2- چنانچه بدون تعدی یا تفریط منتفع مورد حق انتفاع تلف شود مشار الیه/مشارالیها مسئول آن نخواهد بود و در غیر این صورت مسئول می باشد.

3- منتفع حق انتقال را به هیچ صورت ولو به صورت صلح حقوق و وکالت و غیره و حتی به صورت نمایندگی جزئاً یا کلاً و مشاعاً یا مفروزاً به دیگری ندارد.

4- ............ .

5- ............ .

6- ............ .

(مهم ترین بخش در نگارش یک قرارداد همین قسمت شرایط قرارداد است که می تواند حسب مورد و با توجه به توافقات طرفین و ویژگی های معامله متفاوت باشد.توصیه می شود این قسمت حتما تحت نظر و بعد از مشاوره با یک وکیل تنظیم شود و در صورت امکان بهتر است نگارش کلی یک قرارداد خصوصاً بخش شرایط قرارداد را به یک وکیل متخصص دعاوی حقوقی و قراردادها بسپارید.)

 

راه های تماس و ارتباط با وکیل متخصص عقود و قراردادها

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.