نمونه قراردادها

نمونه قراردادهای حقوقی تنظیم شده توسط وکلای متخصص قرارداد

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 11 آذر 1399
نمونه قرارداد صلح سرقفلی

 نمونه قرارداد صلح سرقفلی

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 6228

 

قرارداد صلح سرقفلی


ماده 1- طرفین قرارداد

1- صلح کننده :  آقای / خانم ......... به شماره ملی ..........  به نشانی : خیابان ........ .

2- صلح گیرنده : آقای / خانم ....... به شماره ملی .......... به نشانی : خیابان ....... .

 


ماده 2- موضوع صلح

پنجاه درصد (3 دانگ) از سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت و منافع و کلیه حقوق متعلق به صلح کننده (به جز عین)،یک باب دکان تجاری واقع در خیابان .............. به پلاک ثبتی ... فرعی از ... اصلی و به متراژ کل ..... متر مربع.

 


ماده 3- عوض صلح

ارزش سرقفلی و منافع مورد معامله و نیز حق کسب و پیشه موضوع این انتقال کلا مبلغ ........ ریال مورد توافق واقع گردید و از محل حسابهای قبلی فی مابین محاسبه و دریافت شد.

 


ماده 4- شرایط قرارداد

1- این قرارداد فروشنده را از انتقال موضوع صلح به دیگران منع نموده و صلح کننده اقرار و تعهد می نماید که قبل یا بعد از این معامله ،قرارداد تعهدآوری با دیگری نسبت به آن انجام ندهد و در صورت انجام آن معامله صد در صد باطل و ضمان آور است.

2- در صورتی که صلح کننده از هر یک از تعهدات مندرج در این قرارداد تخلف نماید متعهد است به صلح گیرنده  خسارت پرداخت نماید.

3- در صورتی که صلح حاضر به هر دلیل از سوی مراجعه صالح قضایی باطل یا ابطال یا فسخ و بی اعتبار و غیر قابل استناد شناخته شود صلح گیرنده حق خواهد داشت به استرداد مال الصلح  پرداختی.

4- ...... .

5- ...... .

6- ...... .

7- ...... .

8- ..... .

9- ..... .

 

(مهم ترین بخش در نگارش یک قرارداد همین قسمت شرایط قرارداد است که می تواند حسب مورد و با توجه به توافقات طرفین و ویژگی های معامله متفاوت باشد.توصیه می شود این قسمت حتما تحت نظر و بعد از مشاوره با یک وکیل تنظیم شود و در صورت امکان بهتر است نگارش کلی یک قرارداد خصوصاً بخش شرایط قرارداد را به یک وکیل متخصص دعاوی حقوقی و قراردادها بسپارید.)

 

صلح کننده :                                    صلح گیرنده :                                   شاهد                                        شاهد :

 

 

مطالب مرتبط با صلح و سرقفلی :

1- مشاوره با وکیل برای تنظیم انواع قرارداد

2- وکیل برای سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت

3- تعریف و آشنایی با قرارداد و عقد صلح، صلحنامه

 

 

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.