نمونه قراردادها

نمونه قراردادهای حقوقی تنظیم شده توسط وکلای متخصص قرارداد

تاریخ انتشار: جمعه 16 اسفند 1398
متن قرارداد هبه و بخشش

 متن قرارداد هبه و بخشش

قرارداد هبه یا بخشش به قراردادی مجانی گفته می شود که البته میتوان در آن عوض هم درج کرد ولی برخلاف عقود معاوضی مثل بیع و اجاره، وجود عوض شرط صحت عقد نیست در هر حال به این قرارداد در عرف بخشش هم گفته می شود و می تواند موضوع آن هرگونه مال و حتی دین باشد.به بخشش دین در اصطلاح قانونی ابراء گفته می شود.

امتیاز: Article Rating

نمونه هبه نامه ( قرارداد هبه یا بخشش) :

واهب : خانم/آقای........به شماره شناسنامه......صادره از........به کدملی.......به نشانی..........
متهب : خانم/آقای........به شماره شناسنامه......صادره از........به کدملی.........به نشانی..........
عین موهوبه : تمامی ششدانگ یه دستگاه آپارتمان به پلاک ثبتی......واقع در........ کلیه حقوق مادی و عینی نسبت به حق کسب، پیشه یا تجارت و سرقفلی در شش دانگ یک واحد آپارتمان مسکونی به پلاک ثبتی...... واقع در ........... با تمامی توابع و ملحقات و آنچه که در سند مالکیت آمده اعم از پارکینگ و انباری و نیز انشعابات آب و برق و گاز و تلفن منصوب در آن و تعهد می نماید که متعاقب تنظیم این صلحنامه و در خصوص واگذاری کلیه حقوق ناشی از مالکیت مشاعی آپارتمان موصوف، سند انتقال قطعی تنظیم نماید
عوض قرارداد : مبلغ یکهزار ریال که تماما و نقدا به واهب تملیک گردیده با ا قرار .
کلیه شرایط صحت هبه قطعی اعم از قبض و اقباض و صیغه به اظهار و غیره اجرا شده و طرفین ضمن العقد خارج لازم که به قرار عقد خارج لازم به طور شفاهی بین آنان منعقد گردیده، هرگونه ادعا و اعتراض بعدی احتمالی ولو به عنوان تضرر و غیره را از خود سلب و ساقط نمودند.
منافع عین موهوبه قبلاً به کسی واگذار نشده و متهب پس از رویت آن با وقوف کامل از محل وقوع ، حدود و مشخصات اقرار به تصرف و قبض عین موهوبه نمود. 

سایر شرایط : (در قسمت سایر شرایط هبه هرگونه شرط ضمن عقد یا قرار بین طرفین را می توانید بگنجانید به شرط اینکه با ماهیت عقد هبه منافات نداشته باشد، مثلا اینکه ماهیت عقد هبه مالک شدن متهب است و نمی توان شرط کرد که متهب مالک نباشد یا اینکه در هبه به حکم قانون قبض و تحویل و تسلط متهب شرط صحت است و نمی توان شرط کرد که قبض لازم نباشد در هرحال کلیه شرایط صحت باید رعایت شود.)

توجه داشته باشید که ممکن است قرارداد هبه یا بخشش برای تنظیم روابط مناسب نباشد و لازم باشد قرارداد دیگری را انتخاب کنید.برای انتخاب بهترین قرارداد جهت تنظیم روابط با دیگران توصیه می شود قبل از هر کاری به یک وکیل متخصص قرارداد مراجعه کنید.

 

 

 


مطالعه مطالب مرتبط:

1-قرارداد هبه یا بخشش

2- انواع عقود در قانون مدنی، وکیل متخصص عقود و قراردادها

3-عقود معین و قراردادهای بانام، وکیل قرارداد

4- معرفی عقد بیع و خرید و فروش

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

کلید واژه ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.