نمونه قراردادها

نمونه قراردادهای حقوقی تنظیم شده توسط وکلای متخصص قرارداد

تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 آبان 1399
متن قرارداد مشارکت در ساخت

 متن قرارداد مشارکت در ساخت

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 11783

 

قرارداد مشارکت در ساخت


ماده 1- طرفین قرارداد

1- 1 طرف اول قرارداد :

1-1 آقای ..... فرزند .............. متولد ... به شماره شناسنامه ........... به شماره ملی ........... صادره از .......... مالک شش دانگ از پلاک ثبتی ......... خیابان ........... پلاک ....... واحد .......... به مساحت ............. طبق سند .تلفن : ......... .

2-1 آقای .............. فرزند ........ به شماره شناسنامه ........... به شماره ملی .......... صادره از ........... مالک شش دانگ از پلاک ثبتی ......... خیابان ............. پلاک ....... واحد .......... به مساحت ............. طبق سند. تلفن : ........... .

1-2 طرف دوم قرارداد :

شخص مشروحه ذیل با ذکر مشخصات از این پس به عنوان سازنده که در این قرارداد طرف دوم نامیده می شود:

1-1-2 آقای .......... فرزند .......... متولد ... به شماره شناسنامه ........... به شماره ملی ........... صادره از .......... مالک شش دانگ از پلاک ثبتی ......... خیابان ........... پلاک ....... واحد .......... به مساحت ............. طبق سند .تلفن : ............. .

 

 


ماده 2 - موضوع قرارداد 

عبارت است از ساخت پروژه مسکونی توسط طرف دوم قرارداد در پلاک های ثبتی ........... ، .......... متعلق به طرفین اول قرارداد به آدرس ........... مساحت کل : .......... متر مربع قبل از اصلاح و تعریض معابر واقع در بخش .... تهران طبق مشخصات مندرج در اسناد مالکین مورد قرارداد با مشارکت طرفین و در نهایت تقسیم بنای احداثی بین طرفین قرارداد مطابق سهم الشراکه قرارداد حاضر.

 

 


ماده 3 - شرایط قرارداد

1-3 .......... .

2-3 .......... .

3-3 .......... .

4-3 .......... .

مهم ترین بخش در نگارش یک قرارداد مشارکت در ساخت همین قسمت شرایط قرارداد است که می تواند حسب مورد و با توجه به توافقات طرفین و ویژگی های معامله متفاوت باشد.توصیه می شود این قسمت حتما تحت نظر و بعد از مشاوره با یک وکیل تنظیم شود و در صورت امکان بهتر است نگارش کلی یک قرارداد خصوصاً بخش شرایط قرارداد را به یک وکیل متخصص دعاوی حقوقی و قراردادها بسپارید.

 


ماده 4 - نحوه مشارکت 

طرف اول قرارداد آورده خود را طبق بند (1-4) این ماده در اختیار طرف دوم قرا می دهد تا مشارالیهم با اورده خود به شرح بند (4-2) این ماده نسبت به احداث یک مجتمع مسکونی مطابق پروانه ساختمان صادره از شهرداری بدون هیج کم و کایت اقدام نماید.

 

4-1 آورده های طرف اول قرارداد :

عبارت است از زمین سند دار به مساحت ............ متر مربع با بنای موجود در آنها به انضمام کلیه متعلقات و ملحقات و منصوبات.

 

4-2 آورده طرف دوم قرارداد :

عبارت است از تعهد به انجام کلیه اقدامات لازم (تهیه نقشه های معماری، محاسباتی، تاسیساتی به همراه تاییدیه های لازم) در جهت اجرای عملیات بنا .

 


ماده 5 - سهم الشرکه طرفین

سهم الشرکه طرف اول قرارداد به صورت 50 درصد سهم مالکین و  50 درصد سهم سازنده می باشد که پس از تایید نقشه معماری می بایست به صورت تفکیک شده مشخص و بصورت متمم به قرارداد اضافه گردد.

 


ماده 6 - مدت قرارداد 

مدت زمان شروع و اجرای طرح ... ماه شمسی از تاریخ اخذ پروانه ساختمان و پس از تخلیه آخرین ملک ذکر شده.

 


ماده 7  

طرفین این قرارداد در صحت و سلامت و تندرستی با عقلی سلیم و گوشی شنوا و چشمی بینا این قرارداد را امضاء نمودند و کلیه اسناد و مدارک موجود در ملک مورد نظر به روئت طرف دوم (سازندگان) رسید و با علم و اگاهی کافی از هریک از مفاد این قرارداد ان را امضاء نمودند و به هیچ وجه موضوع مبهم و مجهولی در این قرارداد برای طرفین وجود ندارد.

 


ماده 8

در چارچوب اجرای این قرارداد برای مکاتبات، ابلاغ ها به طرف اول، آدرس های محل سکونت جدید ایشان در اجاره نامه های ذکر شده معتبر است.

 


ماده 9 - مشخصات فنی ساختمان و لیست مصالح ساختمانی

طرف دوم قرارداد متعهد می گردد تا مشخصات عمومی ساختمان را در کلیه طبقات و مشخصات مربوط به واحد های آن را که متعلق به مالکین است به شرح زیر انجام دهند.

1- تمامی موارد درجه موارد مصرفی طبق عرف منطقه باید باشد و به هیچ عنوان کمتر نباشند.

2- اسکلت بتون باشد

3- درب های ورودی ساختمان از نوع فلزی درب پارکینگ ریموت 

4- ............... .

5- .............. .

6- ............. .

 


ماده 10 

این قرارداد در 10 ماده و تبصره در .... صفحه تنظیم و در تاریخ ........... در 4 نسخه تهیه، امضا و بین طرفین مبادله گردید که هر 4 نسخه دارای اعتبار یکسان می باشند.

 

 

امضاء و اثر انگشت طرف اول (مالکین)                                                       امضاء و اثر انگشت طرف دوم (سازنده)

 

 

 

مطالب مرتبط با قرارداد مشارکت در ساخت :

1- وکیل برای فسخ قرارداد و ابطال معامله

2- مشاوره با وکیل برای تنظیم انواع قرارداد

3- پیش فروش - پیش خرید - آپارتمان - ساختمان

4- الزام به انجام تعهدات قراردادی، خسارت قراردادی

 

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.