X

نمونه قراردادها

نمونه قراردادهای حقوقی تنظیم شده توسط وکلای متخصص قرارداد

 متن قرارداد اجاره منزل یا آپارتمان مسکونی

متن قرارداد اجاره منزل یا آپارتمان مسکونی

قرارداد اجاره اماکن، منازل و آپارتمان های مسکونی متداول ترین قراردادها با موضوع املاک در کشور ما است. متاسفانه متن اجاره نامه ها تحت نظر و مدیریت بنگاه های معاملات ملکی تنظیم می شود که چون این افراد دانش و تخصص کافی در زمینه انعقاد قرارداد را ندارند و نیز با توجه به ذینفع بودن بنگاه در وقوع اجاره و مشروط بودن استحقاق دستمزد به انعقاد اجاره نامه، قراردادهای استانداردی برای اجاره اماکن مسکونی و آپارتمان ها تنظیم نمی شود؛ در حالیکه با تنظیم دقیق یک اجاره نامه تحت نظر یک کیل با تجربه و متخصص در زمینه قراردادها هیچ یک از طرفین به فکر سوء استفاده و زیاده خواهی نخواهند افتاد. جالب است بدانید دستمزد یک وکیل متخصص برای تنظیم یک قرارداد اجاره از مبلغی که به بنگاه می پردازید کمتر است ! به عنوان مثال درج ضمانت اجرا برای عدم تخلیه مستاجر ضمانت اجرای مناسب رای عدم تخلیه مستاجر باعث می شود خلف وعده در این خصوص را اصلا به صلاح خود نداند و راس موعد برای تمدید و تعیین تکلیف به سراغ موجر برود. همچنین ذکر شرط جزای مناسب به نفع مستاجر در خصوص مبلغ ودیعه و قرض الحسنه باعث می شود موجر همزمان با انقضاء مدت آن را آماده نموده و حتی برای پس دادن آن اصرار هم داشته باشد! در ادامه یک نمونه مختصر جهت اطلاع مخاطبان گرامی ارائه می شود. بدیهی است در صورت نیاز به داشتن متن یک قرارداد مخصوص خودتان لازم است به وکیل دادگستری مراجعه نمایید.

 

  |  
بازدید: 69617
  |  
امتیاز: Article Rating

نمونه اجاره نامه

 

نمونه متن یک قرارداد اجاره (اجاره نامه)

ماده 1- طرفین قرارداد

قرارداد حاضر بین ......... فرزند ......... به شماره شناسنامه ....... صادره ......... به کدملی .......متولد......... ساکن .......... تلفن .......... به عنوان موجر و .......... فرزند ....... به شماره شناسنامه ....... صادره از .........به کدملی ........ متولد ........ ساکن ......... تلفن ........... به عنوان مستأجر منعقد می گردد.


ماده 2 - موضوع قرارداد و مشخصات ملک مورد اجاره

عبارت است از تملیک منافع 6 دانگ یک دستگاه آپارتمان واقع در تهران .......... پلاک ثبتی شماره ........ فرعی از ........ به مساحت 88 متر مربع دارای سند مالکیت به شماره سریال ........ به نام موجر، مشتمل بر 2 اتاق خواب با حق استفاده از برق، گاز، تلفن به صورت اختصاصی و سایر لوازم و منصوبات و متفرعات مربوطه از جمله آب که جهت استفاده به رؤیت مستأجر رسیده و مورد قبول قرار گرفته است.


ماده 3 - مدت اجاره

مدت اجاره ار تاریخ 28/10/95 آغاز و در مورخ 15/12/95 خاتمه می یابد. (47روز)


ماده 4 - اجاره بها، نحوه پرداخت

1- میزان اجاره بها از قرار ماهی 1,900,000 تومان معادل 19 میلیون ریال و جمعاً برا ی مدت اجاره مذکور میزان 2,976,600 میلیون تومان می باشد.

2- مبلغ 15 میلیون تومان معادل 150 میلیون ریال از طرف مستأجر به عنوان ودیعه قرض الحسنه به موجر نقداً پرداخت می شود.


ماده 5 - تقسیم مورد اجاره

با عنایت به قرارداد اجاره مورخ 5/2/1393، آپارتمان مورد اجاره به همراه تمامی توابع و ملحقات آن هم اکنون در تحویل و ید مستأجر و تحت تصرف وی می باشد.

 

 

ماده 6 - شرایط قرارداد

1-  مستأجر حق استفاده از مورد اجاره را برخلاف منظور قرارداد که استفاده جهت محل سکنی می باشد ندارد، به اضافه آنکه مکلف است از مورد اجاره استفاده متعارف نماید.

2-  موجر مورد اجاره را جهت سکونت سه نفر به مستأجر اجاره داده است.

3- مستاجر تحت هیچ شرایطی حق واگذاری مورد اجاره را به غیر تحت هیچ عنوانی اعم از امانت، اذن در انتفاع، اجاره مجدد ندارد.

4- .................. .

5- .................. .

6- ................. .

7- ................. .

 

مهم ترین بخش در نگارش یک قرارداد همین قسمت شرایط قرارداد است که می تواند حسب مورد و با توجه به توافقات طرفین و ویژگی های معامله متفاوت باشد.توصیه می شود این قسمت حتما تحت نظر و بعد از مشاوره با یک وکیل تنظیم شود و در صورت امکان بهتر است نگارش کلی یک قرارداد خصوصاً بخش شرایط قرارداد را به یک وکیل متخصص دعاوی حقوقی و قراردادها بسپارید.


ماده 7 - این قرارداد در سایر موارد تابع قانون مدنی و قانون روابط مالک و مستأجر مصوب 1376 خواهد بود.

قرارداد مزبور در 7 ماده در مورخ 28/10/1395 و در حضور شهود به امضای طرفین رسید.


امضاء موجر                               امضاء مستأجر                              امضاء شاهد                                    امضاء شاهد

 

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
2.43 از 5 (30 امتیاز)
اشتراک گذاری
فایل های پیوستی
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.