X

نمونه قراردادها

نمونه قراردادهای حقوقی تنظیم شده توسط وکلای متخصص قرارداد

 نمونه قرارداد تأسیس داروخانه مجازی

نمونه قرارداد تأسیس داروخانه مجازی

  |  
بازدید: 2205
  |  
امتیاز: Article Rating

 

قرارداد تأسیس داروخانه مجازی


ماده 1- کلیات

بند1-  به موجب این قرارداد که بین جناب اقای ..... بعنوان طرف اول و به نشانی ..... و جناب آقای دکتر ...... بعنوان طرف دوم به نشانی ...... جهت تأسیس داروخانه مجازی منعقد می شود، طرفین به شرح متن این قرارداد جهت انجام موضوع مشارکت (تأسیس داروخانه مجازی) توافق می نمایند.

تبصره- طرفین در صورت هر گونه تغییر آدرس موظف به اعلام آن به موجب اظهارنامه رسمی حداکثر یک هفته پس از تغییر نشانی هستند. در غیر این صورت اعلام و ابلاغ به نشانی سابق به منزله ابلاغ به طرف محسوب می شود.

بند2- این قرارداد در دایرۀ ماده 10 قانون مدنی منعقد می شود و بین طرفین لازم الاجرا بوده و فسخ و اقاله آن جز با توافق طرفین ممکن نیست.

 


ماده 2- تعهدات طرف اول

بند 1- کلیه هزینه های راجع به راه اندازی داروخانه مجازی اعم از ..... به عهده ایشان بوده و طرف دوم در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

بند 2- کلیه هزینه های جاری اعم از هزینه تمدید دامنه و پشتیبانی سایت اینترنتی و مالیات و دستمزد پرسنل و .... به عهده این طرف بوده و طرف دوم دراین خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

بند 3- کلیه هزینه های راجع به تأمین کالا و انبارداری ( در صورت لزوم) به عهده طرف اول بوده و طرف دوم در این خصوص مسئولیتی ندارد.

بند 4- ........

بند 5- ........

بند 6- ........

بند 7- ........

بند 8- .........

بند 9 - .........


ماده 3- تعهدات طرف دوم

بند 1- طرف دوم که صاحب مجوز تأسیس داروخانه است در جهت تسهیل و امکان اجرای طرح داروخانه مجازی موظف است کلیه اقدامات لازم را درجهت اخذ امتیاز و خریداری دامنه و نماد الکترونیک و پرداخت آنلاین را انجام دهد و در این راستا با طرف اول همکاری نموده و هماهنگ شود.

بند 2- به منظور خریداری دامنه مورد نیاز جهت تأسیس داروخانه مجازی از شرکت ....... طرف دوم متعهداست ضمن فراهم نمودن کلیه مدارک لازم از سوی شرکت واگذاری دامنه همراهی و همکاری لازم را در این خصوص انجام می دهد.

بند3- آقای دکتر ...... موظف به اعطای وکالتنامه به نماینده شرکت جهت گرفتن مجوز نماد تجارت الکترونیک برای دامنه ... می باشد و باید یک روز بعد از امضای قرارداد برای اعطای آن اقدام کند.

دامین فروش مکمل های ..... به نام دکتر داروساز می باشد ولی این مالکیت به صورت صوری می باشد و در واقع ایشان هیچ گونه حقی در مالکیت آن اعم از فروش، واگذاری آن به غیر و ... ندارد.

مالکیت، منافع و زیان وبسایت .... متعلق به شرکت می باشد.

مالکیت و منافع داروخانه فیزیکی، متعلق به مالک و موسس داروخانه می باشد.

بند 4- ........

بند 5- ........

بند 6- ........

بند 7- ........

بند 8- .........

بند 9 - .........


ماده 4- موضوع قرارداد و نحوه اجرای آن

بند1- موضوع این قرارداد عبارت است از تأسیس داروخانه مجازی و فروش داروها و کالاهای بهداشتی و محصولات دارای مجوز واردات و اصلی که فروش آن نیاز به نسخه پزشکی نداشته باشد از طریق راه اندازی سایت.

بند2- مجری طرح تأسیس داروخانه مجازی طرف اول بوده و طرف دوم صرفاً گیرنده مجوزهای لازم در این خصوص و عملیات اجرایی طرح تحت مدیریت و کنترل و با مسئولیت طرف اول اجرا می شود.

بند3- طرف اول در جهت تأمین لیست کالاهای مورد نیاز، می تواند از محصولات موجود در داروخانه تحت مالکیت طرف دوم استفاده نموده و با ارسال درخواست و ایجاد هماهنگی محصول مورد نظر را به مشتری تحویل دهد.

بند 4- ........

بند 5- ........

بند 6- ........

بند 7- ........

بند 8- .........

بند 9 - .........


ماده 5- شرایط و ضمانت اجراها

بند1- در صورتی که هریک از طرفین به تعهدات مندرج در این قرارداد عمل ننمایند خود مسئول کلیه ملزومات قانونی خواهند بود.

بند2- در صورت تخلف طرف دوم از بندهای 2و3و4 ماده 3 قرارداد و عدم حضور جهت اخذ امتیاز دامنه و نماد الکترونیک و تکمیل مدارک به نحوی که اخذ امتیازهای مذکور ممکن نباشد طرف اول مختار است به موجب اظهارنامه و یا با مراجعه حضوری به نشانی رسمی طرف دوم مندرج در این قرارداد تنظیم صورتجلسه مراتب فسخ را اعلام نموده و با فرد دیگر اقدام به انعقاد قرارداد نماید.

بند3- در صورت تخلف طرف دوم از بند 5 ماده 3 قرارداد و انتقال مالکیت دامنه به فرد دیگری و یا استفاده از آن خارج از حیطه این توافقنامه به نفع خود موظف است علاوه بر انتقال آن به فرد مورد معرفی طرف اول به حکم قانون و مطابق الزام این قرارداد، خسارت قراردادی یا وجه التزامی معادل ..... برابر ارزش کارشناسی شده روز دامنه به عنوان خسارت به طرف اول پرداخت نماید.

بند 4- ........

بند 5- ........

بند 6- ........

بند 7- ........

بند 8- .........

بند 9 - .........

(مهم ترین بخش در نگارش یک قرارداد همین قسمت شرایط قرارداد است که می تواند حسب مورد و با توجه به توافقات طرفین و ویژگی های معامله متفاوت باشد.توصیه می شود این قسمت حتما تحت نظر و بعد از مشاوره با یک وکیل تنظیم شود و در صورت امکان بهتر است نگارش کلی یک قرارداد خصوصاً بخش شرایط قرارداد را به یک وکیل متخصص دعاوی حقوقی و قراردادها بسپارید.)

 


ماده6-نحوه تقسیم سود و زیان

بند1- طرف اول که مجری طرح فروشگاه مجازی می باشد مکلف است رأس هر ماه .... درصد از سود را محاسبه و در وجه طرف دوم بابت امتیازات اخذ شده و مشارکت صورت گرفته کارسازی نماید.

(بند1- طرف دوم هیچ گونه مشارکتی در سود و زیان ندارد و بابت اخذ مجوزهای لازم و دامنه مورد اشاره در این قرارداد مبلغ ...... دریافت خواهد نمود)

(بند1- طرف دوم هیچ گونه مشارکتی در سود و زیان ندارد و بابت اخذ مجوزهای لازم و دامنه مورد اشاره در این قراردادسالانه مبلغ ...... دریافت خواهد نمود)

بند2- این مبلغ علاوه بر هزینه هایی است که بابت تأمین بخشی از کالاهای داروخانه مجازی از محل داروخانه متعلق به طرف دوم، به ایشان پرداخت می شود که در این خصوص مطابق ماده 4 عمل خواهد شد.

بند3- زمان پرداخت : شرکت متعهد می شود تسویه حسلب داروخانه را در روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته به صورت نفدی انجام دهد.

بند 4- ........

بند 5- ........

بند 6- ........

بند 7- ........

بند 8- .........

بند 9 - .........


ماده 7- مدت قرارداد و طرق انتفضای آن

بند1- این قرارداد برای مدت ..... سال بین طرفین منعقد می گردد که در همان زمان طرفین در مورد ادامه آن با توافق تصمیم خواهند گرفت.

بند2- در صورت وقوع شرایط جدید به نحوی که ادامه جریان طرح توجیه اقتصادی نداشته باشد و یا اینکه امکان عملی آن به دلیل تصمیمات حکومتی یا فورس ماژور وجود نداشته باشد به تشخیص طرف اول قرارداد از سوی ایشان قابل فسخ است.

بند3- در صورت عدم تمایل طرفین به ادامه همکاری، باید دو ماه پیش از تاریخ مورد نظر، مراتب به صورت کتبی به طرف مقابل اعلام شود. بدیهی است کلیه حسابهای فی مابین باید در این مدت تسویه شوند.

چنانچه داروخانه هریک از مقررات این قرارداد را به نحو اساسی نقض نماید مشروط بر اینکه نقض قابل جبران نباشد یا داروخانه ظرف .... آن را جبران ننماید، شرکت میتواند بلافاصله قرارداد را فسخ نماید.

بند 4- ........

بند 5- ........

بند 6- ........

بند 7- ........

بند 8- .........

بند 9 - .........

 


ماده8- حل اختلاف و تفسیر قرارداد

بند1- در صورت وقوع اختلاف در تفسیر این قرارداد طرفین جهت حل اختلاف و رفع تنازع مطابق مقررات عمومی به محکمه صالح مراجعه خواهند نمود.

(بند1- در صورت وقوع اختلاف و تفسیر این قرارداد طرفین با توافق جناب آقای ..... را به عنوان داور تعیین می نماید که رأی ایشان قاطع دعوا و اختلاف بوده و طرفین ملزم به تبعیت از آن خواهند بود) 

 

توضیح و نکته مهم : در مورد حل اختلاف ضرورتاً باید یکی از راه حل های فوق را انتخاب کرد یا مراجعه به داور یا مراجعه به دادگاه.

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
4 از 5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.