مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 31 تیر 1398

 سوال حقوقی - نفقه فرزند

پدر بنده از کودکی تا به الآن که 20 سال دارم مادر بنده را از لحاظ روحی تحت فشار قرار داده است اوایل به درگیری جسمی هم کشیده می شد اما الآن چون از قانون مطلع شده دیگر دست به کتک زدن نمی زند الآن هم حدود یک سال است که به شهرستان رفته و در آنجا خانه می سازد و هر یک الا دو ماه یک بار بر میگردد و 50 تومان برای خرجی به ما می دهد ولی به این فکر نمی کند که پول آب ، برق و.... رفت و آمد من و برادرم به محل تحصیل و هزار جور خرج دیگر از کجا باید تامین شود و حتی رفتاری بیش از حد بد دارد که حتی جلوی جمع و در مهمانی ها برای خانواده احترامی قائل نشده و با رفتاری ناشایست آبروی ما را می برد . از اموال او خانه ، ماشین و لوازم داخل خانه را با زحمات من و برادرم به دست آورده است ولی بخاطر این که سندش به نام اوست ما هیچ حقی نداریم از کودکی تا به حال او از ما به نفع خود سوءاستفاده مالی کرده است و ما هم به ناچار مجبور بودیم هم کار کنیم و هم درس بخوانیم تا هم در مورد بی پولی حرفی میزنیم بهانه از کجا بیارم رو میگیرد اما تا جایی که من خبر دارم اگر کار هم نکند باز هم بدون پول نیست حتی به خاطر این ها در حضور پاسگاه محله خودمان چند بار تعهد داده است ولی باز هم به آن عمل نکرده است حالا با این ضوابط در صورت شکایت مادرم از پدرم چه چیز هایی از اموال پدرم به مادرم میرسد با تشکر فراوان کامران کوهستانی.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 448

 

پاسخ - مطالبه نفقه فرزندان

  • با توجه به اینکه مادرتان در منزل پدرتان زندگی می کند نمی تواند دادخواست نفقه بدهد اما شما فرزندان می توانید دادخواست نفقه بدهید و مادرتان هم می تواند دادخواست مطالبه مهریه بدهد و به میزان مهریه خود از اموال پدرتان توقیف کند.

 

 

مطالب مرتبط با نفقه فرزند :

1  وکیل برای مطالبه نفقه فرزند

2- نمونه رای مطالبه نفقه فرزندان مشترک

3- فهرست دعاوی خانواده - وکیل خانوادگی

4- چگونه یک وکیل خوب برای طلاق و خانواده پیدا کنم؟

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.