مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند،

همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات حقوقی ، پرسش ها و سوالات حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند.

تاریخ انتشار: یکشنبه 23 تیر 1398

 صیغه موقت عقد موقت پایان انحلال طلاق

سوال حقوقی:
یکی از آشنایان دختری هست 23 ساله که حدود پنج ماه قبل با پسری صیغه ی دوساله خوندن صیغه به صورت محضری نبوده ولی روحانی صیغه نامه مهر و امضا کرده و به هر دو طرف داده ایشون دو ماهی هست که درگیر هستن واسه جدا شدن و اصطلاحا پس خواندن صیغه ولی شخص مقابل زیر بار نمیره ایشون صیغه نامه رو پاره کردن.
راه حل قانونی واسه این مشکل هست؟
متاسفانه مشکل دیگه هم هست و اونم اینکه ایشون بخاطر دعوایی که داشتن بکارتشون آسیب دیده ولی نه به طور کامل و پزشکی که معاینه کرده گفته اگه شکایت کنن مجبور هستن عقد کنن.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 653

پاسخ به سوال حقوقی 

در عقد موقت( نکاح موقت، نکاح منقطع، متعه) یا به تعبیر شما صیغه ، چیزی تحت عنوان طلاق نیست و اختیار انحلال اون کاملا در دست مرد هست که بهش میگن ((بذل مدت)) مانند طلاق در مورد بذل مدت هم مرد می تونه در اون مورد به زن وکالت بده تا علاوه بر خودش خانم هم این حق رو داشته باشه، اگر خانم وکالت در بذل مدت داشته از جانب شوهر می تواند مدت باقیمانده را بذل کند وگرنه باید یکی از دلایلی که اختیار فسخ عقد را به او می دهد داشته باشد یا منتظر بماند مدت عقد به پایان برسد. به هرحال این خانم همسر آقا بودند و از بین رفتن بکارت توسط همسرشان انجام شده است و کاملا قانونی و شرعی است. و این تصور که چون بکارت زایل شده حتی اگر راضی هم نباشه به زور عقدش میکنن اشتباهه. هیچ اجباری نمی تونه در کار باشه. 

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.