مشاوره حقوقی آنلاین، سوال کتبی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند، همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات ، پرسش های حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند

تاریخ انتشار: دوشنبه 17 تیر 1398
 

طلاق توافقی نفقه حضانت

سوال حقوقی
با سلام. ممنون از سایت خوبتان. من و همسرم 6 سال پیش ضمن طلاق توافقی از هم جدا شدیم. در دفتر ثبت اسناد بطور رسمی توافقنامه ای را در خصوص حضانت و نفقه امضا نمودیم. بر اساس این توافقنامه، حضانت و سرپرستی فرزندان را به زوجه سپردم. و در مقابل زوجه متعهد شده است که نفقه فرزندان را بپردازد و حق هیچگونه مطالبه نفقه از زوج را نداشته باشد. اکنون پس از 6 سال، زوجه دادخواست مطالبه نفقه آتیه به شورای حل اختلاف ارائه نموده است و این شورا با استناد به ماده 10 آیین دادرسی مدنی، زوجه را محق دانسته و من را موظف به پرداخت نفقه نموده است. آیا این حکم صحیح است یا خیر. لطفا یک وکیل خانواده و وکیل طلاق و وکیل نفقه مرا راهنمایی کند. با تشکر/ حسین زاده.
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی مطالبه نفقه

 پرداخت نفقه و حضانت تکلیف پدر و حق فرزندان است و توافق با مادر برای عدم پرداخت آن بدون قید و شرط، موثر و معتبر نیست. البته این کاملا به نظر قاضی بستگی دارد و ممکن است تفسیر حقوقی قاضی چیز دیگری باشد. در هر حال من به عنوان یک وکیل دادگستری قضیه را قابل دفاع و توجیه میدانم.میتوانید برای مشاوره حقوقی و اخذ توضیح بیشتر با دفتر وکالت اینجانب هماهنگ نموده و مراجعه کنید.مطالعه مطالب مرتبط : 

1-  وکالت در طلاق توافقی، وکالتنامه طلاق

2-  نحوه انجام طلاق توافقی

3- چگونه وکیل خوب برای طلاق پیدا کنم؟

4- رای دادگاه خانواده و متن دادخواست طلاق توافقی

5-  گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی)، وکیل طلاق توافقی

6- دادخواست طلاق توافقی، وکیل خوب طلاق توافقی

7- مشاوره اجباری قبل از طلاق توافقی


 

 

ایجاد شده توسط مدیر سایت
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.