X

مشاوره حقوقی آنلاین، سوال کتبی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند، همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات ، پرسش های حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند

تاریخ انتشار: یکشنبه 16 تیر 1398
 

تصادف رانندگی نداشتن گواهینامه

سوال حقوقی:
با سلام و احترام من چند روز پیش با موتورسیکلت خودم با یک موتورسیکلت دیگه تصادف کردم.نه من گواهینامه و بیمه دارم و نه شخص مقابل.چون اون فرد حال روحیش زیاد خوب نبود من بهش اصرار کردم که به اورژانس زنگ بزنیم ولی گفت گواهینامه ندارم موتورم را می خوابونند ولی از طرفی مادرم نگران میشود با پدرش تماس گرفتیم و پدرشان امد که ایشان را به بیمارستان ببرد چون سرش ضربه دیده بود در ضمن من هیچ آسیبی به غیر موتور ندیدم و گفت برو موتورت رو درست کن هرچی خسارتت شد من می دم و صحنه را به هم زدیم و هر یک رفتیم.امروز پدرشان تماس گرفتند میگویند باید بروم کلانتری برای کروکی گفتم چرا گفت چون صحنه تصادف بهم خورده الان برای ترخیص پسرش از بیمارستان به مشکل خورده است چون بیمارستان تمام هزینه ها رو به صورت آزاد حساب کرده است.
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی 

 هزینه های درمان را خودتان باید بدهید و بیمه از هیچیک از شما حمایت نمیکند به دلیل اینکه گواهینامه نداشته اید خسارات بدنی هر دوی شما شبهه عمد است. و هریک باید خسارت دیگری را بدهد و در واقع هر دو در هر حال مقصرید. اینگونه وقایع با مققرات راهنمایی و رانندگی تفسیر نمشود و مطابق قانون مجازات اسلامی هر دو ضامن هستید حتی اگر از نظر مققررات راهنمایی و رانندگی مقصر نباشید. رانندگی بدون گواهینامه و ایراد صدمه به دیگری خود جرم است. 


جهت اطلاع از نحوه مشاوره حضوری با وکیل دادگستری کلیک کنید.


 

ایجاد شده توسط مدیر سایت
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.