X

مشاوره حقوقی آنلاین، سوال کتبی

مشاوره حقوقی آنلاین

مخاطبان گرامی میتوانند سوالات حقوقی یا درخواست خود را با کلیک رو منوی سبز رنگ زیر ، برای ما ارسال کنند، همچنین میتوانند با جستجو در آرشیو سوالات ، پرسش های حقوقی مشابه و مرتبط با موضوع خود را مطالعه نمایند

تاریخ انتشار: شنبه 15 تیر 1398
 

ضرب و جرح و مزاحمت

سوال حقوقی :
با سلام من یک سوال حقوقی داشتم میخواستم از جنابعالی کمک بگیرم متاسفانه شخصی به خانواده ما ایجاد مزاحمت میکردند با تلفن و مزاحمتهای جلوی در و چندین مورد فحاشی (ایشون میخواستن به زور با برادر زاده من ازدواج کنن ) لازم به ذکر است مدارک مربوط به مزاحمتهای تلفنی و شواهد فحاشی موجود میباشد. از قضا یک روز که من داشتم به خونه برادرم میرفتم این شخص جلوی در بودند دقیقا فردای عقد برادر زاده ام منم هم با فکر اروم کردن این شخص با صحبت کردن از ماشین پیاده شدم ولی این موضوع به دعوا ختم شد بنده چون دست خالی بودم در عصبانیت و جهت دفاع مجبور به برداشتن قفل فرمان ماشین شدم در حین این دعوا من مورد ضرب و شتم از طرف ایشون با پنجه بکس شدم و یک ضربه با قفل فرمان به سر شخص مقابل زدم این باعث خونریزی سر ایشون شد بعد از شکایت طرفین و مراحل پزشک قانونی نه شکستگی در اعضای من بود نه ایشون البته سر ایشون حدودا 7 تا بخیه خورده در حال حاضر در مرحله شورای حل اختلاف هستیم با تخصیص دیه برای من بامبلغ 3 میلیون و برای شخص مقابل 6 میلیون سوال بنده این است اگر به هر نحوی ایشون رضایت ندادند میخواستم ببینم اگر به دادگاه مراجعه کنیم حکم قاضی فقط پرداخت دیه خواهد بود یا حکم دیگه ای هم مثل زندانو اینها دارد ؟ بنده فوق لیسانس برق هستم و مدیر یک پروژه ملی و تا الان هم دعوا یا خلاف دیگه ای نداشتم آیا این سوئ سابقه برای من محسوب میشود یا خیر ؟ در ضمن طرف مقابل دعواهای مشابه داشتن و جزئ افراد شرور محسوب میشوند. لطفا کمکم کنید خیلی از لحاظ اعصاب و روان بهم ریخته ام.
امتیاز: Article Rating

پاسخ به سوال حقوقی ضرب و جرح مطالبه دیه  

 در چنین مواردی معمولا دیه در نظر گرفته می شود و سوء سابقه هم محسوب نمی شود. البته تشخیص میزان و نوع مجازات باقاضی هست که البته اصولا در چنین مواردی مجازات زندان تعیین نمیشود.


جهت اطلاع از نحوه مشاوره حضوری با وکیل دادگستری اینجا کلیک کنید.


 

ایجاد شده توسط مدیر سایت
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلید واژه‌ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.