مشاوره با وکیل دادگستری- دادگران حامی

مشاوره حقوقی آنلاین

برای ارسال سوال یا درخواست از منوی سبز رنگ زیر ، وارد شوید.

برای مطالعه آرشیو سوالات حقوقی ، اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار: شنبه 15 تیر 1398

 ضرب و جرح و مزاحمت

سوال حقوقی:
با سلام
شخصی برای خانواده ما ایجاد مزاحمت می کردند با تلفن و مزاحمت های جلوی در و چندین مورد فحاشی (ایشون میخواستن به زور با برادر زاده من ازدواج کنن ) لازم به ذکر است مدارک مربوط به مزاحمت های تلفنی و شواهد فحاشی موجود می باشد. از قضا یک روز که من داشتم به خونه برادرم میرفتم این شخص جلوی در بودند دقیقا فردای عقد برادر زاده من هم با فکر اروم کردن این شخص با صحبت کردن از ماشین پیاده شدم ولی این موضوع به دعوا ختم شد بنده چون دست خالی بودم در عصبانیت و جهت دفاع مجبور به برداشتن قفل فرمان ماشین شدم در حین این دعوا من مورد ضرب و شتم از طرف ایشون با پنجه بکس شدم و یک ضربه با قفل فرمان به سر شخص مقابل زدم این باعث خونریزی سر ایشون شد بعد از شکایت طرفین و مراحل پزشک قانونی نه شکستگی در اعضای من بود نه ایشون البته سر ایشون حدودا 7 تا بخیه خورده در حال حاضر در مرحله شورای حل اختلاف هستیم با تخصیص دیه برای من بامبلغ 3 میلیون و برای شخص مقابل 6 میلیون سوال بنده این است اگر به هر نحوی ایشون رضایت ندادند می خواستم ببینم اگر به دادگاه مراجعه کنیم حکم قاضی فقط پرداخت دیه خواهد بود یا حکم دیگه ای هم مثل زندان و اینها دارد ؟ بنده فوق لیسانس برق هستم و مدیر یک پروژه ملی و تا الان هم دعوا یا خلاف دیگه ای نداشتم آیا این سوء سابقه برای من محسوب می شود یا خیر ؟ در ضمن طرف مقابل دعواهای مشابه داشتن و جزء افراد شرور محسوب می شوند.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 817

پاسخ به سوال حقوقی ضرب و جرح مطالبه دیه 

در مواردی مثل ضرب و جرح معمولا دیه در نظر گرفته می شود و سوء سابقه هم محسوب نمی شود. البته تشخیص میزان و نوع مجازات با قاضی هست که البته اصولا در چنین مواردی مجازات زندان تعیین نمی شود.

 

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

رزرو وقت مشاوره حقوقی با وکیل

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.